Dogecoin yükselişe geçti: Elon Musk, Twitter’da karar değiştirdi

Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ı satın alma konusunda yine karar değiştirdi… Sosyal medya devine yaptığı teklifi geri çeken Musk, Bloomberg’ün haberine göre, satın alma anlaşmasına hisse başına 54,20 dolarlık ilk teklifiyle devam etmeyi önerdi.

İsmini açıklamak istemeyen konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere göre Musk, bu teklifi Twitter’a bir mektupla iletti. Musk’ın satın alma haberlerinin ardından Twitter hissesi yüzde 18 kadar yükseliş kaydetti. Dogecoin de gelişmeden pozitif etkilendi. Kripto para, kısa sürede yüzde 10 oranında artış yaşadı.

Elon Musk’ın Twitter çıkmazı

Tesla CEO’su Musk, spam ve sahte hesapların gerçekten yüzde 5’in altında olduğunun tespit edilmesi işlemleri sürdüğü için nisan ayında imzaladığı sözleşmeden geri adım atmaya çalışmıştı. Bunun üzerine Twitter ise Musk’ı anlaşmayı tamamlaması için dava etmişti. Twitter’ın avukatları Musk’ın teklifi geri çekmek için kullandığı gerekçenin geçersiz ve haksız olduğunu belirtmişti.

Geçtiğimiz günlerde de dava kapsamında Elon Musk’ın yazışmaları kamuoyuna açılmış ve eski Twitter CEO’su Jack Dorsey ile FTX kurucusu Sam Bankman-Fried gibi isimlerle Twitter hakkındaki mesajlaşmaları paylaşılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl