Elon Musk tweet attı, Dogecoin sıçradı: Yüz binlerce hesap beğendi

Bugün Elon Musk'ın Twitter'da viral olan paylaşımı ile beraber "şaka parası" olarak anılan Dogecoin'in fiyatı sıçradı.

elon-musk-dogecoin

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’e olan ilgisi ile bilinen bir isim. Musk, zaman zaman 37 milyon takipçiye sahip Twitter hesabından Dogecoin hakkında esprili paylaşımlar yapıyor. Hatta Musk, bir dönem Twitter bio’sunu “Dogecoin CEO’su” olarak değiştirmişti.

Musk, bugün TSİ 03.58’de Dogecoin ile alakalı bir paylaşımda daha bulundu. Ünlü girişimci, küresel finans sistemini gölgede bırakan bir “Dogecoin standardı”nın resmediliği görüntüyle beraber “Bu kaçınılmaz” notunu düştü.

Bu paylaşımın altına bir Twitter kullanıcısı, alayvari bir üslupla Musk’tan kayıp Bitcoin’ini istedi. Musk’ın yanıtı ise şuydu: “Pardon, sadece Doge satıyorum!”

Tesla CEO’sunun bu paylaşımı, Twitter’da viral oldu. 27 bin retweet alan gönderi, 233 bini aşkın hesap tarafından da beğenildi. Tweet, viral hale gelirken Dogecoin’in fiyatı da 0.003043 dolardan 0.003607 dolara yüzde 18’den fazla artış gösterdi.

Musk, Dogecoin ile alakalı ilk tweet’ini geçen yılın Nisan ayında paylaşmıştı. O tweet’te “Dogecoin benim favori kripto param olabilir. O bayağı havalı.” demişti.

TikTok virali, Dogecoin’i aya göndermişti

Dogecoin, son zamanlarda sosyal medyada yapılan paylaşımlarla çarpıcı fiyat artışları yaşıyor. Yakın zaman önce TikTok’ta çekilen bir video sonrasında kripto paranın fiyatı, yüzde 150 yükselmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl