Elon Musk, Dogecoin sevdasından vazgeçmiyor

elon-musk (3)

Kendisini ‘Doge Babası’ olarak tanımlayan Tesla CEO’su Elon Musk’tan önemli bir Dogecoin adımı geldi. Tesla, fütüristik Cybertruck serisinden esinlenen ve geçtiğimiz yıl aralık ayında 50 dolardan satışa çıkardığı düdüğü Cyberwhistle’ı artık yalnızca Dogecoin ile satacak.

1 düdük 1000 DOGE

Satılan ürünlerin 4 ila 6 hafta içinde teslim edilmesi bekleniyor. Tesla ayrıca, alıcıların yalnızca Dogecoin (DOGE) ile ödeme yapmasını şart koşuyor. Açıklamaya göre, her bir düdük 1000 DOGE, yani 60 doların biraz üzerinde bir tutara karşılık geliyor. Vergiler ve kargo ücreti ise DOGE fiyatına dahil.

Tesla, Dogecoin’in şu anda belirli ürünler için kabul edilen tek kripto para birimi olduğunu belirtiyor. Diğer dijital varlık işlemleri gibi adrese gönderilen yanlış ödeme tutarları veya varlık türlerinin iade edilmeyeceği bildiriliyor. Tesla ürünlerinde ödeme yapmak için kullanıcıların bir Dogecoin cüzdanına sahip olması gerekiyor.

258 milyar dolarlık dava

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçen yıl “Dogecoin’in ödemeler için Bitcoin’den daha iyi olduğunu” iddia ederek meme coin’in önde gelen bir destekçisi olmuştu. Tesla’nın ardından SpaceX de mayıs ayında Dogecoin’i ticari ürünler için ödeme olarak kabul etmeye başlamıştı. Milyarder teknoloji girişimcisi, DOGE fiyatı üzerinde manipülasyon yaptığı gerekçesiyle 258 milyar dolarlık bir dava ile karşı karşıya kalarak Dogecoin’i fiyatını manipüle etmek ve değerini artırmak adına saadet zinciri oluşturmakla suçlanmıştı. Fakat Musk her şeye rağmen Doge sevdasından vazgeçmeyerek “Dogecoin’i desteklemeye devam edeceğim” demişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl