Dogecoin fiyat analizi: DOGE’da düzeltme hareketi

Alçalan takoz formasyonu içinde fiyat hareketini sürdüren grafiğimizde formasyon, sert bir şekilde kırıldı. Belirttiğimiz ilk direnç bölgesinden tepkisini alarak düzeltme hareketi başladı. 0.17870 seviyelerine kadar geri çekilme olur ise alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. 0.23314 seviyesinin üstünde mum kapanışı görülür ise 0.28000 seviyesine kadar yükseliş takip edilebilir.

Dogecoin grafiği: DOGE/USDT, 4 saat

Dogecoin hakkında

Dogecoin, 2013 yılında Bitcoin‘in kodu temel alınarak oluşturuldu ve piyasaya çıktı. “Şaka parası” olarak hayata geçirilen projenin kurucusu Billy Markus, Dogecoin’i birkaç saat içinde yaptığını ifade ediyor. Kripto para, son dönemde Tesla CEO’su Elon Musk’tan büyük destek aldı ve fiyatı, Musk’ın etkisiyle 2021’de adeta patlama yaşadı. Bugünlerde Dogecoin’de işlem verimliliğini artıracak bir güncelleme için çalışma yapılıyor. Dogecoin, TSİ 17.30 itibari ile 0.2033 dolardan işlem görüyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl