Dogecoin’de küresel geliştirme ekibi hamlesi: Hedef yeni kullanım alanları

Son dönemin en çok konuşulan ve çok büyük yükseliş gösteren kripto parası Dogecoin’den küresel bir geliştirme ekibi kurma hamlesi geldi. Dogecoin blokzinciri üzerindeki uygulamalar için DogeLabs.IO ve AppSwarm’dan destek alınacak.
DogeLabs ayrıca küresel anlamda yatırım ortakları aradığını da açıkladı.

Mobil uygulama geliştirme şirketi AppSwarm ve blokzincir araştırma startup’ı DogeLabs.Io, Dogecoin blokzinciri üzerinde uygulamalar geliştirecek olan bir ekip kurulmasını sağlayacaklar. Dogecoin protokolü üzerinde reklam uygulamaları geliştirme üzerine çalışmalar yapan DogeLabs.io’nun yanında AppSwarm da e-ticaret ve oyun endüstrisi için mobil tabanlı uygulamalar geliştiriyor.

Dünyanın her yerinde işe alım süreçleri devam ediyor

Global anlamda kurulacak olan “DevOps” ekipleri için Avrupa, Asya, Güney Amerika ve Afrika’da işe alım süreçleri devam ediyor. Geliştirme (Dev) ve operasyon (Ops) kelimelerinin birleşiminden oluşan “DevOps” müşterilere değer sunmak için çeşitli iş kollarından bir araya gelen kişiler topluluğuna deniyor. Kurulacak DevOps ekipleri Dogecoin merkezli projelerin tüm dünyada yayılmasından sorumlu olacaklar.

“Hedefimiz Dogecoin’de yeni kullanım alanları oluşturmak”

DogeLabs CEO’su Tom Bustamante konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz burada New York’ta ve Tulsa’da kendi geliştirme ekiplerimizi kurarken aynı zamanda tüm dünyadan da Doge blokzinciri üzerinde çalışmak isteyen geliştiricileri bir araya getirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz Doge protokolü etrafında merkezi olmayan finans uygulamalarını da içerecek yeni kullanım alanları oluşturmak” dedi.

İki yıldır güncelleme yapılmamıştı

2021 boğa rallisinden önce çok az değişikliğin yapıldığı Dogecoin blok zincirinde 28 Şubat 2021 tarihinden önceki son büyük geliştirme Kasım 2019’da yapılmıştı. Kasım 2015 ile Şubat 2018 arasında ise hiçbir güncelleme yapılmamıştı.

Eğlencenin ötesine geçti

Aralık 2013’te Litecoin’in çatallanmasından, tamamen eğlence amaçlı olarak Jackson Palmer tarafından kurulan Dogecoin bugün Dallas Mavericks’ten SpaceX’in DOGE-1 Ay projesine kadar çok önemli projelerde bir ödeme aracı olarak kullanılabiliyor ve DOGE bir eğlence kripto parasının ötesine geçmiş durumda…

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl