Charles Hoskinson: Dogecoin balonu çökecek, büyük kayıplara yol açacak

Cardano’nun kurucusu olan ve Ethereum‘un da kurucu ekibinde yer alan Charles Hoskinson, Dogecoin fiyatı yeni rekorlar kırarken çok sayıda yatırımcının hızlı bir şekilde büyük miktarda para kaybetmesine yol açacak bir balon oluştuğunu iddia ediyor.

Hoskinson, “DOGE sektör için her zaman bir tür şaka, bir ‘evcil kaya’, eğlendirici bir şey olmuştur ama çoğu zaman ciddiye almayız. Son zamanlarda, esasen Elon Musk’ın çabaları ve akıllı balinaların piyasa manipülasyonuyla beraber astronomik rakamlara ulaştı ve yeni kripto para yatırımcıları için bir sığınak oldu. Çok açık konuşalım, bu bir balon. DOGE’un fiyatı sürdürülebilir değil. Çökecek ve bireylerin büyük miktardaki yatırımları çok hızlı bir şekilde değerini yitirecek.” ifadelerini kullandı.

Hoskinson ayrıca, bu balon patladığında regülatörlerin alana girmeleri ve kripto para endüstrisinin çalışma şeklini yakından izlemeleri için bir davet olacağını tahmin ediyor:

“Öyle sanıyorum ki bu balonun patlaması regülatörler ve kanun koyucuların sektörümüze karışmalarına yol açacak ve tüm sektöre zarar verecek. Bu iyi bir olay değil ve hiçbir şekilde sürdürülebilir olmayacak. Algorand, Tezos, Avalanche ve Cardano gibi üçüncü nesil kripto para projelerinin büyük takımları, sermayeleri ve mesuliyetleri var. DOGE’un istikrarlı bir geliştirme bile yok. Teknolojisi orijinal değil, Bitcoin’in bir kopyası. Bu balon patladıktan sonra kongre soruşturmaları olacak. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) işin içine girecek. ‘Bu, kriptonun kendi kendini kontrol edemediğinin ve gelip sizi kurtarmamız gerektiğinin bir kanıtı’ diyecekler.”

Dogecoin’in son fiyat hareketi de Hoskinson’un sözlerini destekler nitelikte oldu. Kripto para, 0.45 doları gördükten sonra TSİ 16.40 itibari ile yüzde 45 düşüşle 0.25 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. ekrem rıza Cevapla

    Merak etme ada dan para buraya akınca öyle konuşursun
    Sınırsız Arz muhabbetını kaldırsınlar sıstemı oturtsunlar neler oluyor 20 nisan !!!!!