Dogecoin için beklenen güncelleme resmen yayınlandı

Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteğini birçok kere gösterdiği Dogecoin güncellemesi yayınlandı. Yeni güncelleme, bugün yayınlanmasına çok az kaldığına dair yapılan açıklamalardan saatler sonra geldi.

Getirilen Dogecoin Core 1.14.5 güncellemesiyle beraber blok oluşturma ücreti 0.01 DOGE oluyor. Bu da mevcut fiyatlarla yaklaşık 0.002 dolara denk geliyor. Ağda bundan böyle minimum işlem ücreti de 0.01 DOGE/kb olarak belirlendi ve işlem ücreti daha da aşağıya çekildi. Exodus ve Ledger gibi üçüncü taraf cüzdanlar, da daha ucuz işlem ücretlerini desteklemeye başlayabilir.


Güncellemenin işlem maliyetlerini düşürmesinin yanı sıra Dogecoin Core kullanıcılarının çoğunu etkileyen ve büyük önem arz eden güvenlik açıkları için de çeşitli düzeltmeler içerdiği ifade ediliyor.

Öte yandan Elon Musk, Dogecoin güncellemesinin yayınlandığının duyurulduğu tweet’i beğendi ve desteğini yineledi.

SHIB’ten koltuğunu geri alan DOGE, TSİ 22.18’de 0.28 dolardan işlem görüyor. DOGE, yaklaşık 37 milyar dolarlık piyasa değeriyle 9. sırada bulunuyor.

Dogecoin fiyat analizi

Günlük grafikte Harmonik GARTLEY Pattern oluşumu içersinde olan fiyat hareketi, hacimli yükselişinden sonra 0.3400 direncinden tepki alarak 0.2580 destek bölgesine tekrar geri gelmişti. Yükseliş başlar ise test ettiği 0.3400 direnci kritik önemde. Burası geçilir ise 0.3991 seviyesi ve 0.43100 seviyesi hedef olarak beklenebilir. 0.2154 seviyesinin altında mum kapanışı olmadığı sürece yükseliş trendi devam eder.

Dogecoin grafiği: DOGE/USDT
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl