Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Justin Sun, Elon Musk’a 50 milyon dolarlık Dogecoin teklif etti

Yaptığı açıklamalar ile başta 2017 boğa sezonu olmak üzere kripto para evreninin en çok konuşulan isimlerinden olan ancak 2021 boğa sezonunda daha sessiz bir dönem geçiren Tron kurucusu Justin Sun’dan dikkat çeken bir çıkış daha geldi. Sun attığı tweet’le SpaceX kurucusu Elon Musk’a Tron ve Bittorrent uydularını yerleştirme ücreti olarak Dogecoin ile ödeme yapmak istediğini belirtti.

Bilindiği üzere önceki gün, SpaceX, 2022’nin ilk çeyreğinde uzaya gönderilecek olan bir uydunun ödemesini Dogecoin ile aldığını açıklamıştı. Söz konusu göreve de DOGE-1 adı verilmişti. Bu gelişmenin ardından Justin Sun ise Twitter’dan Musk’a mesaj gönderdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Tron ve Bittorrent uyduları için SpaceX’e ödeme yapmak istiyorum. Ne yapmam lazım? Doge ile ödemekten mutluluk duyarım.

Elon Musk, şaka yapmıyorum, ciddiyim. Bu uydu yerleştirmeleri için 50 milyon dolar değerde Dogecoin ile ödeme yapmak istiyorum. Bu SpaceX’e, Doge ile ödeme içeren ilk müşteri teklifi olduğu için önerimi düşünmelisin. Haydi bunu yapalım! Maezawa gibi…”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Bu hafta takip edilecek gelişmeler

Bilindiği üzere Japon dolar milyarderi iş adamı Yusaku Maezawa, SpaceX’in Ay’a ilk kez düzenleyeceği insanlı görevde yer alacak olan kişi konumunda… Uçuş 2023 yılında gerçekleşecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl