Dogecoin kopyası Teddy’de rug pull: 24 saatte yüzde 99.9 düştü

Fenomen coin'lerde yaşanan "rug pull" olaylarına bir yenisi daha eklendi. Dogecoin'in bir kopyası konumundaki Teddy Doge (TEDDY) 24 saatte %99.9 düşerken, son 1 saatte ise %23 yükseliş yaşadı! Proje geliştiricisi ise binlerce BNB ve milyon dolarlık BUSD elde etti.

Bol sıfırlı kripto paraların çok daha sert yükselmesini bekleyen yatırımcıların hayalleri bir kez daha suya düşerken, Teddy Doge (TEDDY) token’da tam bir “rug pull” vakası yaşandı. Blok zinciri güvenlik firması Peckshield, projenin “rug pull” niteliklerini taşıdğını belirtirken, “Token’ın fiyatı sözleşmenin geliştiricisi tarafından yükseltilip indirildi” dedi.

10 bin BNB ve 2 milyon BUSD!

“Rug pull”un arkasındaki isim ya da isimler ise milyonlarca dolarlık kazanç elde ettiler. Alınan verilere göre, 10 bin adet BNB token ve 2 milyon dolarlık BUSD, Binance borsasına transfer edildi.

2021 yılı “meme coin” yılı oldu

Bilindiği üzere 2021 yılının hemen başlarında start alan boğa sezonu özellikle ELon Musk’ın Dogecoin’e verdiği destekle bambaşka seviyeye gelmişti. Musk’ın Dogecoin’deki etkisi beklenenden büyük olurken, dünyada milyonalrca Dogecoin hayranı oluşmuştu. Dogecoin çılgınlığının ardından ise Shiba Inu’da müthiş bir yükseliş yaşanmış ve Eylül 2021’de başlayan FOMO, çılgınlık seviyesine gelmişti.

Ancak Shiba Inu’nun tüm dünyada, Dogecoin’i bile geride bırakacak bir popülariteye ulaşmasında önemli bir etken daha vardı: Bol sıfırlı olması… 1 katrilyonluk arz ve fiyatın birçoklarına göre “ucuz” görülmesi, sert artışların yaşanmasına ve ileriki dönemde daha da artacağına olan inancın kuvvetlenmesine yol açmıştı. SHIB’in, birgün 1 dolara ulaşacağına inanan yatırımcılar bu token’a ciddi yatırımlar yapmaya başlamıştı.

İşte SHIB’deki bu çılgınlığı gören birçok dolandırıcı ve manipülatör de bol sıfırlı ve yüksek arzı olan birçok token yaratmış ve yüksek getiri vadetmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl