Dogecoin kurucuları arasında “sessiz atışma”: Neden engelledi?

2021 yılının ilk yarısına damga vuran Dogecoin'in kurucularından olan Billy Markus, diğer bir kurucu olan Jackson Palmer'ı Twitter'da engelledi. Markus'un ikili arasında herhangi bir tartışma yaşanmamış olmasına rağmen böyle bir adım atması tartışılırken, Palmer ise bu durumu gülerek karşıladı.

Dogecoin kurucusu olan ve 2015’te elindeki coin’leri satarak kendisine ikinci el bir araba satın alan ve dolayısıyla 2021 boğasındaki büyük fırsatı kaçıran Billy Markus, ciddi fikir ayrılıkları yaşadığı Jackson Palmer’ı Twitter’da engelledi. Bilindiği üzere Palmer da yine Markus gibi Doogecoin’in kurucularından ancak son dönemde tam bir kripto para karşıtı duruşuyla biliniyor. Hatta Palmer, kripto paraların tümünün dolandırıcılık olduğunu belirtmesinin yanı sıra Dogecoin’e verdiği destekle bilinen Elon Musk’ı da açıkça dolandırıcılık yapmakla itham ediyor.

İşte böyle bir ortamda Markus’un Palmer’ı engellediği ortaya çıktı. Aslında ikilinin fikir ayrılıkları yeni bir durum değil ve bu yüzden Markus’un Palmer’ı neden şimdi engellediği de tartışma konusu… Palmer, Markus’un kendisini engellemesine “Lol” yazarak yani biraz da gülerek tepki verdi. Ancak diğer Twitter kullanıcıları onun kadar sessiz değillerdi. Birçok kullanıcı Palmer’ın tweet’inin altına, Markus’un onları da engellediğini gösteren ekran görüntüleri gönderdiler.

Bazı kullanıcılar ise Twitter’ın otomatik engelleme sistemi “autoblock”un burada otomatik olarak devreye girmiş olabileceğini belirttiler. “autoblock”, genelde platform içinde agresif söylemlerde bulunan küfür eden ya da toplumun tepkisini çekebilecek söylemlerde bulunan kişilere karşı çalışıyor ve kullanıcı adına engellemelerde bulunuyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda ise Markus’tan konu hakkında bir yorum da hala gelmiş değil. Markus, Twitter’ı aktif şekilde kullanan bir profile sahip dolayısıyla tartışmalardan haberi olmaması da çok zor…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl