Dogecoin kurucusu Markus, ne kadar DOGE’u olduğunu açıkladı

2021 yılının özellikle ilk yarısına damga vuran Dogecoin ile ilgili projenin yaratıcılarından Billy Markus, Twitter'dan bazı açıklamalarda bulundu. Kripto para evrenini daha iyi hale getirmek için çalışanları her zaman savunacağını belirten Markus, "Ben Dogecoin projesinde artık yokum. Sadece topluluk üyesiyim. Kimseye herhangi bir konuda borçlu değilim. 220 bin adet de DOGE'um var" dedi.

Dogecoin’in yaratıcılarından olan ancak yaşadığı maddi sıkıntılar sebebiyle 2015 yılında elindeki tüm DOGE’ları satarak kendisine ikinci el bir araba almak zorunda kalan Billy Markus, bir kez daha Twitter’dan kendisinin artık projede olmadığını belirtti.

Sadece bir topluluk üyesi olduğunu ve Dogecoin projesi adına konuşmadığını belirten Markus şu ifadeleri kullandı:

“Bir hatırlatma daha… Ben Dogecoin adına konuşmuyorum. Projede yokum. Sadece bir topluluk üyesiyim. Yaklaşık 220 bin DOGE tutuyorum. Bu evreni daha iyi hale getirmek isteyen kişileri her zaman savunacağım. Bunun tersini yapanların da cesaretini kıracağım. Ne istiyorsam onun hakkında konuşurum. Kripto para evreninde hiçkimseye borçlu değilim. İnsanlara bir titr verilmesinden nefret ediyorum. Toplulukların konulara katkı vermesini engelliyor ama bunun da ötesinde, gönüllülerin de daha ilgisiz çalışmasına sebep oluyor. Bunu 2014’ten beri söylüyorum. Yine de eğlenceli insanları severim”

Shiba’cılardan tepki alıyordu

Markus kripto para evreninde tanınan bir sima olduğu için Dogecoin’in rakibi olan Shiba Inu taraftarlarından da sürekli olarak tepki gören bir isim. Markus kısa süre önce de, Shiba Inu yatırımcılarından gelen mesajlar yüzünden iletişim adreslerini de siteden kaldırdığını açıklamıştı.

Şu anda 24 milyar piyasa değeri bulunan Dogecoin, 0.18 dolardan işlem görüyor. Tesla CEO’su Elon Musk’ın da projeye verdiği büyük destek biliniyor. Tesla son olarak Dogecoin ile satılacak bazı ürünler çıkaracağını açıklamıştı. Açıklamadan sonra fiyatta kısa süreli bir artış olsa da daha sonra yeniden düşüş olmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl