Dogecoin milyoneri olarak bilinen girişimci 1 milyon DOGE dağıtacak

Cumartesi günü blok zincir tabanlı "Million Doge Disco" oyununun beta versiyonunu yayınlayacak olan erken bir Dogecoin yatırımcısı olmasının yanında Decentralized Dance Party (DDP) protokolünün kurucusu olan ve Dogecoin milyoneri olarak bilinen Gary Lachance, yeni çıkardığı Dogecoin oyununun içinde ödül olarak 1 milyon DOGE dağıtacağını açıkladı.

Pokemon GO ya da DDP gibi artırılmış gerçeklik (AR) oyunlarının bir benzeri olduğu belirtilen Million Doge Disco, oyuncuları Dogecoin ve NFT’ler ile ödüllendiren ve insanların, gerçek dünyada “Dogeagotchi” adı verilen ve aynı zamanda NFT olarak bir blok zincirde yaşayan dijital karakterlerle karşılaşmasına ve dans etmesine izin veren bir yapıya sahip.

Lechance, oyun içi ödül olarak dağıtılacak 1 milyon DOGE (yaklaşık 260 bin dolar) bağışında bulunacak. Milyoner girişimci, yüklü miktarda yapacağı bağışla ilgili ise şu ifadeleri kullandı:

“Bu aslında benim elimdeki DOGE miktarının çoğunluğuna denk geliyor. Bunu bağışladığım zaman da milyoner olmayacağım. Bana inanmayanlara bir şey diyemem. Ne kadar kripto paranız olmadığını kanıtlayamazsınız”

Oyun içinde token’laştırılmış DOGE’lar kullanılacak

Projede oyuncuların parası bittiği zaman yardım edilmesi için, dağıtma ve bağışlama kültürünün yeniden canlanması istediğini belirten Lachance’in amaçlarından bir tanesi de, herkesin, istediği zaman katılabileceği, içinde ses, ışık ve pozitif anların olduğu “gerçeklik üzerinde bir parti katmanı” inşa etmek. Öte yandan projenin, Ethereum katman 2 Polygon ve Dogecoin blok zincirlerine bağlantılı olduğu ve AR geliştirme platformu BLOCKv üzerinde inşa edildiği belirtildi. Oyun içinde ise, token’laştırılmış Dogecoin’ler kullanılacak.

Kanada başbakanının kardeşi de kurucu ortak

Lechance, Kanada başbakanı Justin Trudeau’nun üvey kardeşi olan Kyle Kemper’ın da kurucu ortaklardan biri olduğunu ve şu ana kadar bin kişinin bekleme listesi için üye olduğunu belirtti.

“Kağıt cüzdanımla gömülmek istiyorum”

Lechance yeni girişimi olan “Million Doge Disco” oyunuyla ilgili verirken ilginç açıklamalarda da bulundu ve “Bir Dogecoin milyoneri olarak ölmek ve kağıt cüzdanımın da yanımda gömülmesini istiyorum. Bütün paranın yok olma ihtimali de var ama ben bütün dünyaya yayılsın istiyorum. En sonunda her şey sana geri döner” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl