Elon Musk, Noel’de Dogecoin’i unutmadı

Tesla CEO’su ve Twitter’ın patronu Elon Musk, bu Noel bayramında da Dogecoin’i unutmadı. Zaman zaman “Dogecoin babası” olarak anılan Musk, Twitter hesabından Dogecoin’in simgesi olan, Noel Baba kostümü giydirilmiş “Shiba Inu” cinsi köpeğinin fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafta ayrıca Dogecoin logosu da yer aldı. 10 binden fazla retweet ve 150 binin üzerinde beğeni alan paylaşımın görüntülenme sayısı da 10 milyonu geçti. Milyarder isim, geçen senenin Noel’inde de benzer bir paylaşım yapmıştı.

Musk’ın gönderisinin fiyat üzerinde önemli bir etkisi olmadı. Kripto para, TSİ 00.55 itibari ile 0.075 dolardan işlem görüyor. Dogecoin, geçtiğimiz sene 0.77 dolara kadar ulaşmıştı.

Dogecoin, geçen hafta Avrupa’nın en büyük kripto para borsası ve aynı zamanda dünyanın en eski kripto para borsalarından olan Bitstamp’te listelenmeye başladı. Bitstamp üzerinde artık hem dolar hem de euro ile işlem gören Dogecoin’de 30 gün boyunca 1000 dolara kadarki işlemler için alım satım ücreti de sıfırlandı.

Şu anda Dogecoin yatırımcılarının merak ettiği bir numaralı konu ise Twitter’da Dogecoin ile bir entegrasyonun olup olmayacağı. Özellikle Twitter üzerinde yapılan ödemelerde Musk’ın Dogecoin’i kullanabileceği öne sürülüyordu. Bu doğrultuda henüz bir somut gelişme yok fakat Musk, fiyat yüzde 90 düşmüş olsa da Dogecoin’den el çekmiyor gibi görünüyor.

Dogecoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl