Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

En büyük Dogecoin balinası Robinhood mu?

dogecoin

Robinhood ile ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Müşterilerine kripto varlık yatırma ve çekme işlemleri sağlayacağını ve hiçbir kripto varlığa sahip olmadığını açıklayan borsanın Dogecoin balinalarından biri olduğu belirtiliyor.

TSİ gece yarısı atılan arka arkaya tweet’lerle elinde hiçbir kripto para bulundurmadığını belirten borsadan şu açıklama yapılmıştı:

“Kripto paralara müthiş bir ilgi var. Açık söylemeliyiz ki içinde DOGE’un da olduğu kripto para yatırma ve çekme işlemlerini başlatmayı düşünüyoruz. Robinhood hiçbir kripto paraya yatırım yapmamıştır ya da kendi yararına olacak şekilde hiçbir müşterinin kripto parasıyla işlem yapmamıştır”

En büyük Dogecoin cüzdanı Robinhood’a mı ait?

Robinhood’un bu açıklamasına rağmen, içinde Elon Musk’ın da olduğu bir grup insan ise şu an dolaşımda bulunan Dogecoin’in yüzde 28’lik kısmına sahip gizli bir cüzdanın Robinhood’a ait olduğunu öne sürüyorlar.

Tartışılan o Dogecoin cüzdanı
Tartışılan o Dogecoin cüzdanı

Blokzincir veri takip firması Elliptic’in kurucu ortağı bilgi işlem sorumlusu Tom Robinson da bu cüzdan hakkında konuştu ve şu ifadeleri kullandı:

“Yüzde 100’e yakın bir ihtimalle bu cüzdan Robinhood’a ait. Cüzdanın yaratılışının zamanlaması, bu adrese fon gönderen adreslerin yaratıldığı zaman, Robinhood’un Dogecoin’e olan desteğinin belirtildiği zamanla uyuşuyor.”

Elon Musk da devreye girdi

Son dönemde attığı Dogecoin tweet’leriyle çok konuşulan ve geçtiğimiz günlerde Dogecoin balinalarına, yüklü miktarda DOGE tutmayı bırakmaları karşılığında para öneren Musk, bir Dogecoin yatırımcısının Robinhood’u hedef alarak yazdığı, “Kağıt üzerinde yapılan açıklamaların arkasına sığınmayı ve sorulardan kaçmayı bırakın” tweet’ine cevap olarak “Doğru söylüyorsunuz” yazmıştı.

“Hangi adreslerin bize ait olduklarını açıklamayacağız”

Bu tür tepkilere ise Robinhood’dan ‘Hayır’ cevabı geldi ve borsa cüzdanlarıyla ilgili bilgi vermeyeceğini açıkladı:

“Anladığımız kadarıyla topluluk bizden hangi adreslere sahip olduğumuzu ve cüzdanlarımızı nasıl kullandığımızı açıklamamızı istiyor. Ancak biz de yalnız değiliz. Diğer kripto para platformları gibi, çalışma güvenliği ve müşteri gizliliği sebebiyle hangi adreslerin bize ait olduklarını ya da olmadıklarını açıklamayacağız ya da doğrulamayacağız”

Öte yandan bazıları bunun aksini düşünüyor. Reddit’te dönen tartışmalarda cüzdanın Musk’ın kendisine ya da erken madencilik dönemindeki bir kripto para platformuna ait olabileceği de değerlendiriliyor.

Haberin yazıldığı dakikalarda DOGE, piyasa değeri sıralamasında 13. basamakta yer alırken, 0.0508 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl