Dogecoin’i destekleyen Cuban’a tepki: Pump’layan sen değil miydin!

ABD'li ünlü işadamı ve NBA takımlarından Dallas Mavericks'in sahibi Mark Cuban, Twitter'daki kripto para mesajlarının ne kadar rahatsız edici olduğuyla ilgili bir tweet atınca, kendisi de tepki gördü. Girişimci ve podcast'çi Preston Pysh, Cuban'a Dogecoin tepkisi gösterdi.

Kripto para piyasaları ABD’den gelen faiz iddialarıyla 1 haftadır ciddi bir düşüş yaşarken, altcoin‘lerde de ciddi erimeler söz konusu…

2021 yılının ilk yarısına damga vuran kripto para Dogecoin de ciddi şekilde değerini kaybederken, fenomen token’a sürekli olarak desteğini gösteren ve hatta sahibi olduğu Dallas Mavericks’in ürünlerinin dahi DOGE ile satılmasına izin veren Mark Cuban, Twitter’daki 8.5 milyonluk hesabından kripto paralarla ilgili istenmeyen mesajların çokluğuna dikkat çekti:

“Twitter’a hashtag’ler ve hesap filtresi için para ödeyebilirim. Kripto’nun ‘spam’ mesajları artık tamamen kontrolden çıkmış durumda.”

“Sen değil miydin pump’layan!”

Cuban’ın bu tweet’i bazı takipçileri tarafından destek görürken, ünlü podcast’çi ve girişimci Preston Pysh ise işadamına tepki gösterdi:

“Mayıs ayında Dogecoin’i pump’layan sen değil miydin? O zamanki tweet’inden bu yana %80 düştü”

“DOGE/BTC paritesi 30 gündür yatay”

Cuban ise Pysh’in tweet’ine sessiz kalmadı ve Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma olmadığını iddia ederek, kendisinin Doge için de böyle bir söz söylemediğini, fenomen kripto paranın sadece harcama yapmak için iyi bir token olduğunu belirtti:

“O zaman 1 yıllık fiyat performansı kıyaslaması yap. Ben Doge’un, harcama yapmak için iyi bir para olduğunu, bir piyango biletinden daha iyi olduğunu söyledim. Hala Bitcoin’in enflasyona karşı bir koruma olduğunu mu düşünüyorsun? Değil, ve hiçbir zaman da olmayacak. Doge/Btc paritesi 30 gündür yatay gidiyor”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl