Elon Musk’ın şirketi SpaceX, Dogecoin ile uzay taşımacılığı yapacak

Geometric Energy Corporation (GEC), bugün DOGE-1 Ay Görevi’ni duyurdu. DOGE-1 görevi kapsamında 2022’nin ilk çeyreğinde SpaceX’in Falcon 9 roketinde aya 40 kilogram ağırlığında bir ‘küp uydu’ gönderilecek. Aya taşınacak bu ticari yükün ödemesi tamamen Dogecoin ile yapılacak. Konuya ilişkin açıklamada bunun “ödemesi tamamen Dogecoin ile yapılan ilk ticari ay taşımacılığı” olduğu vurgulandı.

Geometric Energy’nin CEO’su Samuel Reid, “Bu büyüklükteki bir anlaşma için resmi olarak DOGE üzerinden ödeme işlemi yapan Geometric Energy Corporation ve SpaceX, böylece DOGE’u uzay sektöründe bir hesap birimi olarak tahkim etti.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Gemini, Dogecoin ile faiz getirisi sunmaya başladı

SpaceX’in Ticari Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tom Ochinero, “Bu görev, kripto para biriminin Dünya yörüngesinin ötesinde kullanımını ortaya koyacak ve gezegenler arası ticaretin temelini kuracak. DOGE-1’i aya fırlatmaktan heyecan duyuyoruz!” İfadelerini kullandı.

GEC, DOGE’un hızlı, güvenilir ve kriptografi olarak güvenli bir dijital para birimi olduğunu kanıtladığını savundu.

Dogecoin, SpaceX ile Geometric Energy Corporation arasındaki ayla ilgili tüm faaliyetlerinde hesap birimi olarak seçildi ve gelecekte Ay ile Mars’taki görevler için emsal oluşturacak.

Geçtiğimiz günlerde 0.74 dolara kadar çıkan DOGE, merakla beklenen ve Elon Musk’ın katıldığı Saturday Night Live şovuyla birlikte sert düşüş yaşadı, 0.50 doların altına geriledi. DOGE, TSİ 21.45 itibari ile 0.56 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl