Dogecoin (DOGE) çılgınlığı Türkiye’de sürüyor: Bitcoin ve Ether’in toplamını geçti!

Türkiye'de en çok işlem yapılan kripto paralardan biri olan Dogecoin'de son 30 gündeki işlem hacmi 380 milyon doları aştı. Fenomen kripto parada oluşan bu rakam Bitcoin ve Ether'in toplamını dâhi geride bıraktı.

Özellikle 2021 yılındaki boğa sezonunda Türkiye’de çılgınlık seviyesine ulaşan Dogecoin sevgisinin çok da azalmadığı görülüyor. Veri sağlayıcısı Nomics’ten elde edilen verilere göre son 30 günde Türkiye’de 380 milyon dolardan fazla değerde Dogecoin işlemi yapıldı. Şirketin verilerine göre bu rakam, Bitcoin ve Ether için yapılan işlemlerin toplamından bile daha fazlaydı. Nomics şirketi, verileri BTCTurk, Bitexen ve Bitexlive’dan aldı.

Elon Musk ile yükselişe başladı

Bilindiği üzere Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, birkaç yıl önce de Dogecoin2e destek vereceğini açıklamış ancak bu destek özellikle 2021 boğasında bambaşka bir seviyeye ulaşmıştı. Musk’ın Twitter’daki etkisi Türkiye de başta olmak üzere birçok ülkede Dogecoin çılgınlığının yaşanmasına sebep olmuştu.

Ayı sezonuyla birlikte fiyatlar dip seviyelere çekilirken, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ise DOGE’da büyük bir yükseliş getirmişti. Yaklaşık bir haftada %200’lük yükseliş yaşayan fenomen token 0.15 doların da üzerine çıkmıştı.

DOGE haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 0.114 dolardan işlem görüyor. Fenomen token 2021 boğa sezonunun zirvesinde 0.74 dolara ulaşarak kendi tarihinin de rekorunu kırmıştı.

Elon Musk, son düşüşlerde Tesla’nın elindeki Bitcoin’leri satarken Dogecoin konusunda ise desteğini sürdürmüş ve satış yapmamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl