Dogecoin Vakfı, Elon Musk ve Vitalik Buterin ile geri döndü

Çalışmalarını uzun süredir durdurmuş olan Dogecoin Vakfı yeniden aktif hale geliyor. Vakıfta, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin'in ve Elon Musk aile ofisinin başkanı Jared Birchall'ın da yönetim kurulu üyesi olarak yer alması dikkat çekiyor.

dogecoin

İlk olarak 2014 yılında kurulan ancak daha sonra zamanla çalışmalarını durduran Dogecoin Vakfı, Elon Musk ve Vitalik Buterin desteğiyle yeniden aktif hale geliyor. Avukatlık, yönetim ve marka koruması yoluyla kâr amacı gütmeyen bir organizasyon olan vakıf yeniden yapılandırılırken, yönetim kurulunda kripto para evreni için çok büyük öneme sahip isimler de bulunuyor.

Buterin, blok zinciri ve kripto danışmanı oldu

Vakfın yönetim kurulunda Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin de yer alıyor. Buterin, vakfın blok zinciri ve kripto para danışmanı oldu. Vakıfta Buterin dışında bir önemli isim daha var. Tesla kurucu ortağı ve Dogecoin’in sürekli destekçisi konumundaki Elon Musk da, yönetim kuruluna Jared Birchall’ı sokarak perde arkasından vakfa olan desteğini gösterecek. Musk’ın aile ofisinin başkanı olan Birchall, vakfın hukuk ve finansal danışmanı olarak görev yapacak. Dogecoin çekirdek geliştiricisi Max Keller da teknik danışman görevini üstlendi.

Tam zamanlı DOGE çalışanları olacak

Yönetim kurulu üyeleri arasında ayrıca Dogecoin Vakfı kıdemli üyelerinden Jens Wiechers ve Dogecoin’in diğer çekirdek geliştiricileri Michi Lumin ve Ross Nicoll da bulunuyor. Vakfın, 3 senelik bir bütçe oluşturarak sadece Dogecoin için çalışacak kişileri işe alacağı belirtildi.

Vakıftan yapılan açıklamada ayrıca, daha hızlı entegrasyon ile daha kolay programlama arayüz uygulaması (API) sağlamak için Core Wallet’ı tamamlayacak olan yeni finansal ve sosyal projelerin de duyurulacağını belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl