Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dogecoin’in kurucusu, tüm coin’lerini sattığı için pişman

Bu seneki yükselişiyle şu ana kadar boğa piyasasına adeta damga vuran Dogecoin’in yaratıcılarından Billy Markus, fenomen coin’i o dönemden bu yana az da olsa elinde tutmadığı için pişman olduğunu söyledi. Twitter’da Shibetoshi Nakamoto ismini kullanan Markus, 2014 yılında DOGE’a 100 dolar yatırım yapması ve bu parayı bugüne kadar hiçbir şekilde bozmaması durumunda şu anda 89 bin doları olacağını söyledi:

“2014 yılında bugün, 1 DOGE 0.0002624 dolardı. 1 BTC, 624 dolardı. ETH ise henüz ortada yoktu. Eğer Dogecoin’e 100 dolar yatırmış olsaydım, bugün o para 88.975 dolar olacaktı. Neyse ki, paramı yüzde 0.75 yıllık faiz veren hesabıma koydum!”

8 yıl sonra ilk kez bir daha aldı

Öte yandan Markus, Haziran ayında uzun zaman sonra ilk kez Dogecoin aldığını da açıklamıştı:

“Bir daha kripto almayacağıma yemin ettikten 8 yıl sonra ilk kez bir saat önce Dogecoin aldım. Aldıktan sonra fiyatı 7 kez kontrol ettim. Önce yüzde 10 artıdaydım, şimdi ise yüzde 3 oldu. Neyse, sanırım bu durum sağlıklı…”

Coin’lerini sattı araba aldı

Geçtiğimiz aylarda, Dogecoin’lerini 2015’te sattığını ve o parayla kendisine bir araba aldığını açıklayan Markus, o dönem gelir elde edemediğini ve geçinmek için bunu yapmak zorunda olduğunu söyledi. Bloomberg’e konuşan DOGE yaratıcısı, “Yapacak bir şey yoktu. Ayakta kalabilmek için satış yapmak zorundaydım” dedi.

Dogecoin yükselişi için “Aptalca” demişti

Markus, bu sene büyük yükseliş yaşayan coin’le ilgili geçtiğimiz dönemde de bazı açıklamalarda bulunmuş ve 1 dolar tartışmalarını anlamasının mümkün olmadığını dile getirmişti:

“İnsanlar ‘Dogecoin 1 dolar olur mu?’ diye tartışıyor. Dogecoin’in bunu hak ettiğini düşünmüyorum. Bu benim anlayabileceğim bir şey değil. Aslında eğlenceli bir durum ama bir yandan da aptalca geliyor.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl