Dogecoin’de (DOGE) gelen düşüş, milyoner yatırımcının servetini eritti

Şubat ayında Elon Musk'ın Dogecoin (DOGE) yweet'lerinin ardından fenomen kripto paraya 250 bin dolar yatıran ve kısa süre içinde gelen fiyat artışıyla 2 milyon dolarlık varlığa ulaşan Glauber Contessoto'nun portföyünün yarısından fazlası eridi. Kripto para piyasalarındaki genel düşüşle birlikte gelen Dogecoin'in geriye gidişi 33 yaşındaki yatırımcının ayrıca son bir ayda da 500 bin dolarının buharlaşmasına neden oldu.

2021 boğa sezonunun başlangıcı çok önemli ve sert yükselişlere sahne olurken, bu dönemde Elon Musk ve Dogecoin adeta damga vurmuşlardı. Birçok kripto para Bitcoin’in 65 bin dolar sınırına dayanmasıyla birlikte coşarken kendi rekorlarını kırmışlardı. İşte Dogecoin de bunlardan birisiydi ve fenomen kripto para Mayıs ayında 0.74 dolara kadar yükselmişti.

Bu yükselişler 33 yaşındaki Glauber Contessoto’nun da dahil olduğu büyük bir kalabalığı tüm dünyada zengin etmişti. Contessoto’nun isminin “Dogecoin milyoneri” olarak anılması da onun Twitter’dan 80 bin kişilik bir takipçi kitlesi kazanmasını sağladı.

“İşte paylaşıyorum, 500 bin dolar kayıp var”

Dogecoin’deki fiyat artışıyla bakiyesi 1 milyon doların üzerine çıkan ve daha sonra “hodl” yapmaya devam edeceğini ve bakiyesi 10 milyon dolar oluncaya kadar satış yapmayacağını belirten Contessoto Twitter’dan kendisine gelen mention’lara tepki gösterdi ve hesabını paylaştı:

“Hesap detaylarımı sadece Dogecoin yükseldiğinde paylaştığımı söyleyenler… İşte sizin için paylaşıyorum. 1 ayda neredeyse 500 bin dolarlık kayıp var. Yine de Doge’a inanıyorum. Ben hodl yapabiliyorsam, siz de yapabilirsiniz. Önümüzde daha iyi günler var. Yine yukarı çıkacağız ve yükselişler, bir öncekinden daha fazla olacak”

Toplam kayıp daha fazla

Contessoto, DOGE’daki yükselişle birlikte 2 milyon dolarlık varlığa ulaşmıştı. Ailesinden ve arkadaşlarından borç alan ve adeta elindeki her şeyi satarak Dogecoin’e 250 bin dolarlık yatırım yapan Doge milyonerinin toplamdaki kaybı ise servetinin yarısından bile fazla.

İşini bıraktı

Kripto paralardaki yükselişler birçok günlük işini bırakma hikayesi de yarattı. Contessoto da bu kişilerden biri ve milyon dolarlık bir kişi olduktan sonra işinden istifa ederek Youtube kanalına daha fazla zaman ayırmaya başladı.

Contessoto daha önce yaptığı açıklamada, bakiyesinin 10 milyon dolar olması durumunda sadece yüzde 10’luk kısmını bozacağını ve o zamana kadar kesinlikle satış yapmayacağını belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl