Dogecoin’de yeni güncelleme hazır: Elon Musk es geçmedi

Elon Musk'ın dün "Hiç satış yapmadık" dediği Dogecoin'de geliştiriciler, güvenlik ve kullanıcı arayüzünü yeniledikleri bir güncelleme yayımladılar. Dogecoin Core 1.14.6 güncellemesi bu sabah saatlerinde başlatıldı.

Dogecoin’de Core 1.14.6 tamamlandı ve resmen başlatıldı. Yeni güncelleme Dogecoin’deki güvenliği artırmanın yanında kullanıcı arayüzünü de geliştirdi. Twitter’dan yapılan açıklamada da, yeni güncellemenin bir an önce kullanıcılar tarafından yüklenmesi gerektiği belirtildi.

1 DOGE’dan 0,01 DOGE’a düşürüldü

Dogecoin’de hayata geçen yeni güncelleme birçok güvenlik problemini çözerken işlem ücreti yapısında da değişiklikler yapıyor. DOGE’un ücret mekanizmasındaki güncelleme de bu sürüme dahil edildi ve tüm ağ katılımcıları için ücret limitleri 1 DOGE’dan 0,01 DOGE’a düşürüldü.

Ağda bir tıkanıklık olması durumu için de, bellek yönetimi geliştirildiği yazıldı. Geliştirici Patrick Lodder, GitHub makalesinde güvenlik ve ağ verimliliğine dikkat çekti ve şunları söyledi:

“Bu yeni ve küçük güncelleme ağ verimliliğinde ve güvenlik güncellemelerinde değişiklikler içeriyor. Madenciler, geçiş operatörleri ve cüzdan kullanıcılarının bu güncellemeye bir an önce geçmeleri şiddetle tavsiye edilmektedir”

Elon Musk es geçmedi

Dogecoin yatırımcıları yeni güncellemeyi Twitter’da mutlulukla karşılarken, dün Tesla’nın çeyrek rapor toplantısından sonra “Hiçbir Dogecoin’imizi satmadık” diyen Elon Musk da, Twitter’da “Güncellemeler!” yazdı. Dogecoin’in yaratıcılarından olan Billy Markus da yine geliştirimeleri hesabından duyuran isimler arasındaydı.

Dogecoin işlemleri yükselmeye devam ediyor

Dogecoin’in MyDoge cüzdanına “meme” gönderme uygulamasının entegre edilmesinin ardından artmaya başlayan Dogecoin’deki işlem sayısı da hafta başında 70 bini aşarken, dün (Çarşamba) 80 binin de üzerine çıktı. Bu rakam son olarak, Dogecoin’in fiyat rekoru kırdığı Mayıs 2021’de görülmüştü.

Fenomen kripto para haberin yazıldığı dakikalarda 0.06 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl