Dogecoin’i yükselten Elon Musk, Twitter yönetim kurulunu da feshetti

Twitter'ın satın alım sürecini geçtiğimiz hafta tamamlayan Elon Musk, 9 kişilik yönetim kurulunu tamamen feshetti. Durum, SEC'ye de resmen bildirildi.

Twitter’ı almasıyla birlikte destek verdiği kripto para Dogecoin’de de önemli bir yükseliş yaşanmasını sağlayan Elon Musk, satın alım anlaşmasının bir gereği olarak 9 kişilik yönetim kurulunu tamamen feshetti ve tek başına dümenin başına geçti.

“Bu durum geçici…”

Musk, haberin yayılması ve paylaşılması üzerine ise atılan tweet’lerden birine de cevap verdi ve “Bu durum geçici…” dedi. Musk’ın feshettiği yönetim kurulu içinde CEO’luk görevinden el çektirilen Parag Agrawal da bulunuyordu. Yeni yönetim kurulu konusunda detaylar ise bilinmiyor. CEO Agrawal, CFO Ned Segal ve genel hukuk danışmanı Vijaya Gadde’nin işlerine son verilmesinin ardında, Musk’ın bu 3 yöneticinin kendisini bilerek yanılttığı düşüncesine sahip olmasının yattığı belirtiliyor.

İçerik Denetleme Konseyi kuruldu

Öte yandan yeni yönetim kurulu hakkında pek bir şey bilinmese de, Musk platformda kendi deyimiyle özgür konuşmayı sağlama amacıyla eski ABD başkanı Donald Trump gibi bazı Twitter hesaplarının yasaklarını kaldırmayı amaçlayan bir
“İçerik Denetleme Konseyi” kurulduğunu da belirtti.

Kripto para cüzdanı da geliyor

Tüm bunlarla birlikte Musk’ın Twitter’a bir kripto para cüzdanı da entegre etmesi bekleniyor ancak bu konuda resmi bir açıklama yok. Musk’ın son yıllarda önemli destekler vediği Dogecoin’de de Twitter anlaşmasıyla birlikte büyük yükselişler yaşanıyor. DOGE geçen hafta anlaşma tamamlanmadan hemen önce 0.06 dolar civarındayken bugün ise 0.14 dolara kadar yükselmiş ve %100’den fazla bir çıkış göstermiş durumda… Musk, Mayıs ayında 1 milyar dolar değere yakın Bitcoin satarken, Dogecoin satışında ise bulunmamıştı.

 

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl