Kraken’in CEO’su: Daha fazla Tether, Bitcoin’e gerçek dolar girişinin yansıması

Kripto para borsası Kraken'in CEO'su, son günlerde piyasaya sürülen Tether miktarındaki artışın Bitcoin'e gerçek dolar girişinin bir yansıması olduğunu söyledi.

Kripto para borsası Kraken’in CEO’su finans haber kanalı TD Ameritrade Network’e verdiği röportajda Tether’in arzı arttıkça Bitcoin’in o ölçüde itibari para girişinden yararlandığını söyledi.

CEO Jesse Powell, “Tarihsel olarak Tether arzında büyüme olduğunda Kraken’e gelen ABD Doları’nda artış gördük. Tether’de gördüklerimizin bankacılık sistemi düzeyinde ve tüm borsalarda olanların şeffaf bir yansıması olduğunu düşünüyorum. Son zamanlarda büyük miktarda itibari para girişi yaşadık. Bu nedenle basılan Tether’ler bence piyasaya yeni itibari para girişlerinin bir sonucu.” dedi.

Tether’in arzı, 2019 yılında neredeyse iki kat arttı. Yılın başında 1.9 milyar dolar olan Tether’in piyasa kapitalizasyonu bugün 3.6 milyar doların üzerinde. ABD Doları’na endeksli olan bu kripto para, Çin başta olmak üzere kısıtlı piyasalarda Bitcoin ve diğer kripto paraları alıp satarken yoğun olarak kullanılıyor.

Powell, sözlerinin devamında “Tether’in Bitcoin fiyatını yapay olarak şişirdiğini düşünmüyorum. Tether aslında tüm borsalardaki toplam itibari para arzının küçük bir kısmı. Fiyatın günde yüzde 10 arttığını gördüğünüz günler var. Bu günlerde tüm borsalara günde 50-100 bin yeni kullanıcı girişi olduğundan emin olabilirsiniz. Fiyatı yükselten şey, bireysel yatırımcıların büyük talebi ve medya ilgisi. Tether değil.” şeklinde konuştu.

Bitcoin, TSİ 11.15 itibari ile kripto para borsası Bitstamp’te 11,320 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl