YSK’nın İstanbul kararının ardından dolarda sert hareket

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçimlerini iptal kararının ardından ABD Doları, 6.16 TL'yi gördü.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), İstanbul seçimlerini yenileme kararı aldı. YSK Başkanı, İstanbul seçimlerinin yenilenmemesi yönünde oy kullanırken 7’ye 4 ile iptal kararı çıktı. Henüz resmi açıklama yapılmadı.

AKP YSK temsilcisi Recep Özel, kişisel Twitter hesabından yaptığı az önceki açıklamada “İstanbul seçimleri yenileniyor. Hayırlı olsun…” mesajını paylaştı. CHP’nin YSK’nın bu kararının ardından olağanüstü gündemle toplandığı belirtiliyor.

Yeni seçim için 23 Haziran tarihinde karar kılındığı ifade ediliyor. YSK, kararını sandık kurulları usulsüzlüğü iddiasına dayandırırken seçimlerin İstanbul’un ilçelerinde değil, sadece Büyükşehir Belediye Başkanlığı için tekrarlanacağı aktarıldı.

Dolar, 6.16’ya ulaştı

ABD Doları, YSK’nın İstanbul seçimlerini iptal kararının ardından sert yükseliş gösterdi. Dolar/TL kuru, 6.16’yı gördü. Dolar, yayın saatinde 6.11’den alınıp satılırken Euro/TL ise 6.84 seviyesinde.

Doların artışı, Bitcoin’in Türk Lirası fiyatlarını da yükseltti. Önde gelen kripto para borsalarından Paribu’da Bitcoin, 34,820 TL’yi gördü. Fiyat, BtcTurk’te de 34,788 TL’ye çıktı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl