Donald Trump Bitcoin 2024 Konferansı’nda konuşacak

Son dönemde kripto paralara verdiği destekle bilinen Donald Trump, ABD'nin Nashville şehrinde bu ay düzenlenecek olan Bitcoin Konferansı'nda bir konuşma yapacak.

ABD’deki kasım seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı olan Donald Trump, kripto paralara verdiği desteği, bu ayki Bitcoin Konferansı’da yapacağı konuşma ile taçlandıracak. Trump, Nashville şehrinde 25-27 Temmuz günleri düzenlenecek olan konferansta konuşma yapacak.

Tek politikacı o değil

Konferansta konuşma yapacak tek politikacı Trump olmayacak. Bir başka başkan adayı Robert F. Kennedy Jr., Cumhuriyetçi Parti’de Trump lehine başkanlık yarışından çekilen Vivek Ramaswamy ve Cumhuriyetçi senatörler Bill Hagerty ile Marsha Blackburn de konferansın konuşmacıları arasında bulunuyor.

Hatırlanacağı üzere Kennedy geçtiğimiz seneki Bitcoin 2023 Konferansı’nda da bir konuşma yapmıştı.

Kripto desteği tam gaz devam

Geçmiş dönemlerde kripto paralara karşı duruşuyla hatırlanan Trump bu sene ise adeta 180 derecelik bir karar değişimine gitmiş ve Bitcoin madenciliğinden kripto yatırımlarına kadar birçok konuda endüstriye destek olacağını ifade etmişti. Trump, Mar-a-Lago adlı bölgedeki malikanesinde de Winklevoss ikizlerinden Cathie Wood’a, Bitcoin madencilik şirketleri CEO’larından birçok iş insanına kadar önemli isimlerle görüşmeler gerçekleştirmişti.

Biden ile yarışması durumunda seçimi büyük oranda kazanacağı düşünülen Trump, kripto seçmenlerinin de oylarını alacak gibi görünüyor.

Bu alanda daha sessiz kalan Biden tarafının ise son dönemde kripto endüstrisinin yöneticileriyle regülasyonlar konusunda bazı görüşmeler yaptığı belirtiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl