Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Donald Trump: Bitcoin bir dolandırıcılık

donald-trump

Geçtiğimiz günlerde “Beyaz Saray’ı düşündüğünüzden daha erken geri alacağız” diyen ABD’nin bir önceki başkanı Donald Trump, Bitcoin hakkında konuştu ve “Bir dolandırıcılık olduğunu düşünüyorum” dedi.

Amerikan Fox Televizyonu’nda sabah haberlerine telefon bağlantısıyla katılan Trump, Bitcoin hakkında yine olumsuz konuştu ve şunları söyledi:

“Dolara karşı mücadele eden bir dolandırıcılık…”

“Hisse senetleri piyasasında bir yatırımım şu an için yok. Bence piyasa yüksek. Geçmişte yatırımlarım oldu ama şu anda yok. Bitcoin’e gelince… Bence bir dolandırıcılık. Bizim dönemimizde fiyatı 6 bin dolar civarındaydı. Hatta çok daha alt seviyede olduğunu da gördük. Onu sevmiyorum çünkü dolara karşı mücadele veren bir para birimi… Ben bunu daha önce de söyledim, her zaman söyledim, ben doların dünya para birimi olmasını istiyorum”

“Bitcoin’in peşini bırakma” demişti

Hatırlanacağı üzere Trump’ın 2018 yılında, kendi döneminin Hazine Bakanı olan Steve Mnuchin’e “Ticaret müzakerecisi olma. Şu Bitcoin’in peşini de bırakma” dediği iddia edilmişti. İddia dönemin ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’ın “Olayın gerçekleştiği oda” adlı kitabında ortaya atılmıştı. Trump ise iddiaları daha sonra reddetmiş, Adalet Bakanlığı ise kitabın içeriğinde gizli bilgiler olduğunu öne sirerek toplatılmak kararı çıkarılmasını istemişti ancak kitap satışa çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl