Donald Trump: Bitcoin madencilerinin haklarını savunacağım

ABD'de son dönemde kripto paralar konusunda yaptığı olumlu yorumlarla bilinen ve hala resmen açıklanmasa da, Cumhuriyetçilerin başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Donald Trump, Bitcoin madencisi şirketlerin yöneticileriyle bir araya geldi. Trump, madenci haklarını koruyacağını belirtti ve "Kalan Bitcoin'lerin tümünün ABD'de çıkarılmasını istiyorum" dedi.

ABD’nin eski başkanı olan ve 2024 seçimlerinde Biden’ın karşısında yeniden aday olmasına kesin gözüyle bakılan Donald Trump, Bitcoin madencilik şirketlerinin yöneticileriyle bir araya geldi.

Florida’daki ünlü Mar-a-Lago malikanesinde, içerisinde RIOT Platforms ve Cleanspark şirketlerinin de yöneticilerinin bulunduğu bazı madencilik firmalarının yöneticilerini ağırlayan Trump, yeniden destek sözü verdi.

Son dönemde özellikle Biden hükumetinin kripto paralar konusundaki yönetimini eleştiren Trump, Beyaz Saray’daki koltuğuna geri dönmesi halinde Bitcoin madencisi şirketlerin haklarını koruyacağını ifade etti.

“Tüm Bitcoin’ler ABD’de çıkarılsın istiyorum”

Trump madencilere destek sözü verirken, “Kalan Bitcoin’lerin tümünün ABD’de çıkarılmasını istiyorum” ifadelerini de kullandı. ABD eski başkanı, CBDC’lere karşı olan duruşunu da sürdürdü ve “Bitcoin, bizim CBDC’lere karşı olan savaşımızdan son savunma hattımız olabilir” dedi.

“Bitcoin’cilere güvenebiliriz”

Madencilik şirketlerinden Cleanspark’ın yönetim kurulu başkanı olan Matthew Schultz da X hesabından Trump’ın bazı sözlerine yer verdi ve “Amerikalılar ceplerinin gücüne göre oy verirler. Bu nedenle Bitcoin’cilere güvenebiliriz” yazdı.

Cleanspark yönetim kurulu başkanı Matthew Schultz ve RIOT CEO’su Jason Less

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl