Donald Trump’tan kripto sektörüne destek: ABD dışına çıkmasına izin vermeyeceğiz

ABD'nin eski başkanı olmasının yanı sıra 2024 seçimleri için de aday olan Donald Trump, kripto para dünyasına destek sözü verdi. Trump, şu anki başkan Joe Biden'ı da kripto paralar konusunda sert şekilde eleştirdi ve "O kripto paranın ne olduğunu bile bilmiyor" dedi.

donald-trump

Donald Trump’tan kripto paralara bir kez daha destek sözü geldi. Eski dönemlerde kripto paralara sonuna kadar karşı çıkan ancak başkanlığı kaybetmesinin ardından bu konuda U dönüşü yapan Trump, seçim kampanyasında da kripto para bağışı alacağını ifade etti.

Kendi NFT’lerini satın alan yatırımcılarla dün bir araya gelen ABD eski başkanı, “Şu anda kripto para bağışı yapamıyorsanız ben bunu yapılabilir hale getireceğim. Kripto bağışı alımlarına izin vereceğim” dedi.

“Biden bilmiyor bile…”

Trump ayrıca NFT’sini alan kişilere yaptığı konuşmada Joe Biden’ı da eleştirdi ve şunları söyledi:

“O kripto paraların ne olduğunu bilmiyor bile… Herhangi bir kripto parayı seviyorsanız Trump için oy vermelisiniz. Bakın biz NFT çıkardığımızda, NFT dünyasına ilgi yoktu. Ama biz NFT’leri yeniden ilgi duyulan bir alan haline getirdik”

“ABD dışına çıkmasına izin vermeyeceğiz”

Trump ayrıca Biden yönetiminin kripto para karşıtı olan politikalarını da eleştirdi ve “Eğer kripto sektörü ABD dışına çıkmaya başlarsa, bunu durduracağız. Onlara olan düşmanca tavır doğru değil. Kripto alanına destek olacaksak, öncelikle ABD’de kalmalarını sağlamak zorundayız” dedi.

BODEN, TREMP ve MAGA yükseldi

Öte yandan Trump’ın açıklamalarının ardından Joe Biden’ın isminden esinlenerek çıkarılan Solana ağı token’ı olan BODEN ile yine aynı ağda çıkarılan Doland Tremp (TREMP) meme token’ı yükseliş yaşadılar.

TREMP %120’den fazla yükselirken BODEN için ise bu rakam %20’ydi. Trump ile özdeşleşen MAGA token da %40’tan fazla artış gördü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl