Donald Trump’a kripto desteği artıyor: Ben de ona oy vereceğim

Önce kripto para madencileri, daha sonra Winklevoss kardeşler ve şimdi de Cathie Wood… ABD başkan adaylarından Donald Trump'a her geçen gün artan desteğe şimdi de ARK Invest CEO'su dahil oldu.

Bitcoin spot ETF ürünü bulunmasının yanında kripto paralara birçok yönden verdiği destekle bilinen ARK Invest firmasının CEO’su Cathie Wood da Donald Trump’a oy vereceğini açıkladı.

Las Vegas’ta katıldığı bir konferansta konuşan Wood, ABD ekonomisi için şu anda en iyi seçimin Trump olduğunu belirtti:

“Çocuklarıma da söyledim. Konu ekonomi olunca ben verdiğim oya fazlasıyla önem veririm. Ekonomi için en iyisini yapacak olan kişiye oy vereceğim. Bu durumda, bu kişi Trump oluyor. Kovid öncesi döneme baktığınızda da, ABD tarihinin en iyi ekonomisi vardı”

Kriptonun en eskilerinden…

Bilindiği üzere ARK Invest şirketi kripto para tabanlı birçok hisseye yaptığı yatırımlarla da biliniyor. Bir dönem Coinbase hisselerini en çok tutan firmalardan biri olan ARK, 2015 yılında ARK Web x.0 ETF’ine Bitcoin almasıyla ses getirmişti. Birçok teknoloji hissesine yatırım yapan ve bu alanda ETF’ler çıkaran ARK Invest’in CEO’su Wood, özellikle Bitcoin için yaptığı 1 milyon dolarlık fiyat tahminiyle çok konuşulmuştu.

Son haftalarda kripto para olarak bağış da kabul etmeye başlayan Donald Trump, birçok Bitcoin madencisi şirketin yöneticisiyle Mar-a-Lago’daki evinde kısa süre önce biraraya gelmişti. Trump’a daha sonra Gemini borsası kurucusu olan Winklevoss ikizleri de 1’er milyon dolarlık Bitcoin bağışında bulunmuşlardı. Winklevoss kardeşler de Trump’a oy vereceklerini açıklamışlar ve Biden hükumetini de sert şekilde eleştirmişlerdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl