Trump’ın “Beklemeden alın” dediği NFT’lerinde yüzde 98 düşüş!

ABD eski başkanı Donald Trump'ın 2 hafta önce çıkardığı ve "Beklemeden alın" dediği NFT'lerde hem taban fiyat hem de hacim ciddi oranda düştü.

donald trump

Yaklaşık 15 gün önce duyurulan Donald Trump NFT’lerinin ateşi kısa süre içinde söndü. Polygon üzerinde çıkarılan Trump Digital Trading Cards’daki hacim dün 59 bin 300 dolara kadar düştü. Bu rakam 17 Aralık günü 3.5 milyon dolardı.

Ancak Trump’ın NFT’leri için “Yok oldu” demek de çok zor… ABD eski başkanının çıkardığı koleksiyon şu anda en iyi NFT satışları listesinde 69. sırada yer alıyor. 1. sırada ise Çarşamba günü 24 saatte 2 milyon dolarlık satış hacmi oluşan Bored Ape Yacht Club yer alıyor.

Trump’ın “Sanat için oluşturdum” ve “Beklemeden alın” dediği NFT’lerin “floor price” yani en düşük fiyat seviyesi ise şu an 0.15 ETH (yaklaşık 180 dolar) civarında… Bu rakam, 2 hafta önce 0.84 ETH’ydi (yaklaşık 990 dolar).

“Yatırım olarak görmüyorum” dedi

Kripto paraları uzun dönem dolandırıcılık ve “ABD dolarını bitirme” projesi olarak olarak gören Trump, NFT çıkarmasıyla ilgili olarak ise, “Ben onları şirin şeyler olarak görüyorum, yatırım olarak değil” demişti. Trump Bitcoin için de “Çok tehlikeli” yorumunu yapmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl