Donanım cüzdan devi Ledger’a 380 milyon dolarlık yatırım

Fransa merkezli donanım cüzdan üreticisi Ledger, yaklaşık 380 milyon dolarlık yatırım aldı. Bu yeni destekle Ledger'ın piyasa değeri de 1,5 milyar dolara ulaştı.

Fransız teknoloji ve donanım cüzdan şirketi Ledger, bugün yaptığı resmi bir açıklamayla 380 milyon dolarlık bir C Serisi fonlama turunu sonlandırdığını duyurdu. T10 Holdings’in en büyük yatırımı yaptığı fonlama turunda; Cathay Innovation, Draper Associates, Wicklow Capital gibi şirketlerin yanında 120 milyar dolarlık serveti olduğu belirtilen Bernard Arnault’un bir şirketi olan Financiere Agache da yer aldı.

Ledger’dan yapılan açıklamada fonun donanım cüzdan ürünlerinin geliştirilmesine, merkeziyetsiz finansal ilgili yeni hizmetler ve çözümler sağlanmasına, ve şirketin kurumsal yeteneğini genişletmeye harcanacağı belirtildi.

“Ledger’ın yönetim kuruluna katılacağım”

Dolar milyarderi ünlü fon yöneticisi Dan Tapiero tarafından bu sene başında 200 milyon dolarlık bir fon ile kurulan 10T Holdings, fonlama turunda en çok yatırım yapan şirket oldu. Firma dijital varlık ekosisteminde olan özel şirketlere yatırım yapmasıyla biliniyor.

Tapiero konuyla ilgili yaptığı açıklamada Ledger’ın, blokzincir ve kripto para evreninde en güvenli şirket olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Ledger’ın bu evrende en güvenli şirket ve en büyük marka olduğuna inanıyoruz. Kısa süre içinde Ledger’ın yönetim kuruluna da katılacağım”

Ledger şirketi 2017’de bir A serisi fonlamasında 7 milyon dolar ve 2018’deki bir B serisi fonlamasında 75 milyon dolar yatırım almıştı.

Ledger CEO’su Pascal Gauthier de yaptığı açıklamada, Ledger’ın artık dijital ekosisteme güvenli geçişte bir kapı olduğunu belirtti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl