Socios CEO’su Dreyfus: Fan token’lar NFT’lerden daha kullanışlı

Son yıllarda özellikle futbol kulüpleri ve yıldız futbolcularla yaptığı anlaşmalarla adını duyuran Socios platformunun CEO'su Alexandre Dreyfus verdiği bir röportajda fan token'ların NFT'lere oranla çok daha kullanışlı olduklarını söyledi.

Fan token platformu Socios’un CEO’su ve kurucusu Alexandre Dreyfus, Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenen bi kripto para organizasyonunda verdiği röportajda fan token’lar ile NFT’leri kıyasladı ve fan token’ların Web3’e olan bakış açısıyla şu an için çok daha kullanışlı olduklarını söyledi.

“NFT trenine binmedik çünkü…”

Özellikle Katar’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nın ardından Barcelona kulübü başta olmak üzere birçok öneli geliştirme yapacaklarını ve taraftarlara çok daha geniş özellikler sunacaklarını belirten Dreyfus şunları söyledi:

“Şu anda perde arkasında yoğun şekilde çalışıyoruz. 2022 için çok önemli projelerimiz yok. Ancak Dünya Kupası’nın ardından önemli açıklamalar gelecek. NFT trenine binmedik çünkü o dönemde kendi işlerimizle meşgul oluyorduk. Daha çok fan token sahibi taraftarlara neler kazandırabileceğimiz konusund açalıştık. Bugünkü duruma baktığımızda fan token’lar, Web3’e olan bakış açısıyla yorumladığımızda, NFT’lere oranla çok daha fazla kullanım alanına sahipler”

Verdiği röportajın ardından konferansta bir de konuşma yapan Dreyfus, taraftarlığın artık takımın kendi şehir ya da kasabasıyla sınırlı olmadığını belirtti ve “Taraftarların %99’u artık statta değil. Artık taraftarlığın tanımı değişti. Aynı markayı tüketen iki farklı grup gibi de düşünebiliriz” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl