Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dubai’den bir ilk: Hükümet resmi bir dijital para birimi başlattı

Yerel basında çıkan haberlere göre, Dubai’deki yerel hükümet, emCash adında resmi bir dijital para birimi başlattı. Bu dijital para biriminin hükümet ve sivil toplum hizmetleri ödemelerini yapmak için kullanılacağı öğrenildi. Dubai, Blockchain teknolojisini kucaklıyor Dubai yetkilileri, Blockchain yanlısı politikalarıyla dikkat çekiyor. Yetkililer, Blockchain’i hızla değişen teknolojik gelişmelerin bir sonraki büyük dalgası olarak görüyor. Dubai Ekonomisi Genel Direktör Yardımcısı Ali İbrahim konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Yenilikçi teknolojiyi benimseme konusundaki inanılmaz istek, Dubai’yi iş yapmak için mükemmel bir yer haline getirdi....

Yerel basında çıkan haberlere göre, Dubai’deki yerel hükümet, emCash adında resmi bir dijital para birimi başlattı. Bu dijital para biriminin hükümet ve sivil toplum hizmetleri ödemelerini yapmak için kullanılacağı öğrenildi.

Dubai, Blockchain teknolojisini kucaklıyor

Dubai yetkilileri, Blockchain yanlısı politikalarıyla dikkat çekiyor. Yetkililer, Blockchain’i hızla değişen teknolojik gelişmelerin bir sonraki büyük dalgası olarak görüyor.

Dubai Ekonomisi Genel Direktör Yardımcısı Ali İbrahim konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Yenilikçi teknolojiyi benimseme konusundaki inanılmaz istek, Dubai’yi iş yapmak için mükemmel bir yer haline getirdi. Bu proje, bu hırsın iyi bir örneği. Aslında birlikte yepyeni bir ekonomik ekosistem yaratıyoruz.”

Dubai’de Blockchain teknolojisi yaygın olarak benimseniyor. Doğu dünyası için bir fintech merkezi olma amacıyla çalışan Dubai, Bitcoin’de mülk satışının yapıldığı ilk yerlerden biri.

Hükümet tarafından oluşturulan yeni resmi dijital para birimi, bölgeyi Blockchain teknolojisini benimseme adına bir adım daha ileri taşıyacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl