Dubai, ünlü kripto para borsasının lisansını askıya aldı

Kripto para platformu BitOasis'in lisansı, lisans gerekliliklerine uyulmaması nedeniyle Dubai'nin sanal varlık düzenleyicisi VARA tarafından askıya alındı.

Dubai’nin sanal varlık düzenleyici otoritesi VARA (Virtual Assets Regulatory Authority), Orta Doğu’da faaliyet gösteren kripto para platformu BitOasis’in lisansını, lisans gerekliliklerine uyulmaması sebebiyle askıya aldı.

BitOasis, salı günü çevrim içi bir basın bildirisiyle lisans gerekliliklerini yerine getirmek için Dubai’nin düzenleyici kurumuyla çalışacağını duyurdu. Bu duyuru, kripto para otoritesinin BitOasis’in lisansını bir gün önce askıya almasının ardından geldi.

Kurum, BitOasis’in nisan ayında elde ettiği Operasyonel Asgari Uygun Ürün (MVP) Lisansı için gereken şartları yerine getirmediği gerekçesiyle web sitesinde bir piyasa uyarısı yayımlayarak askıya alma işlemi uyguladı. Bu lisans, kripto platformunun kurumsal ve nitelikli yatırımcılarla çalışmasına izin veriyor.

VARA’nın lisans şartları: BitOasis için zaman daralıyor

VARA, BitOasis’in lisans durumunu “geçersiz” olarak belirlemek de dahil olmak üzere gerekli yaptırım eylemlerini almak üzere otoritesini kullanıyor. Kurum, BitOasis’in 30 ila 60 gün içerisinde lisans için belirlenen şartları yerine getirmesi gerektiğini söylüyor, aksi takdirde kalıcı askıya almayla karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor.

BitOasis’in mevcut müşterilerine hizmeti devam ediyor

Dubai merkezli platform, mevcut müşterilerine hizmet vermeye devam ederken Operasyonel MVP Lisansı için tüm beklemede lisanslama gerekliliklerini yerine getirmeyi planladığını söylüyor.

BitOasis, yaptığı açıklamada, “Bu durum, mevcut bireysel kullanıcılarımıza aracılık hizmetleri sunmamızı etkilemez, ancak VARA gerekliliklerine tamamen uyduğumuzda yeni müşterileri kabul etmeyi taahhüt ederiz” ifadelerini kullandı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl