Dubaiverse projesini duyuran Sandbox: Yeni hedef Türkiye

Son dönemde aldığı yüz milyonlarca dolarlık yatırımlarla adını duyuran Animoca Brands'in en çok hisse sahibi olduğu Sandbox, metaverse projelerini Dubai'ye de getiriyor. Şirket, True Global Ventures Konferansı'nda Dubaiverse projesini resmen açıklarken, ileriki dönemki hedefler arasında Türkiye'nin de olduğu belirtildi.

Animoca Brands’in bir alt şirketi konumundaki Sandbox, Hong Kong için oluşturduğu ve bir oyun metaverse’ü olmasının yanında kültürel bir merkez de olan “Mega City” projesinin benzerini Dubai’de de oluşturacak. Yine Hong Kong’ta olduğu gibi Dubaiverse projesi de yerel otoriteler ve şirketler yapılacak anlaşmalar üzerinden yürüyecek.

Sıradaki hedeflerde Türkiye de var

Hong Kong merkezli oyun firması bu proje kapsamında Dubai’deki oyun, film, müzik, oyunculuk ve reklam firmalarıyla da biraraya gelecek. Sandbox Paris’in kurucu ortağı ve COO’su olan Sebastien Borget, konuştuğu konferansta önemli bir de bilgi verdi ve benzer lokasyonlu metaverse projelerinde sıradaki durakların Türkiye, Güney Kore ve Singapur olduğunu dile getirdi.

Dubai regülatörü de metaverse’te arazi aldı

Öte yandan son dönemde büyük borsalara lisans veren ve şehrin bir kripto para merkezi olması yönünde önemli ilerlemeler kaydedilmesini sağlayan Dubai Sanal Varlıklar Regülasyon Otoritesi de (VARA) Dubaiverse’ten ilk sanal arazi alan kurum oldu. Açıklama resmen Animoca Brands tarafından yapılırken, “Bu bizim için çok özel bir an oldu. Diğer yerel marka ve ortakları da buraya davet ediyoruz” denildi.

Dubai’deki bir dijital broker’lık firması olan GCEX’in yöneticisi olan Mehtap Önder de yaptığı açıklamada Animoca’nın metaverse’üne kendilerinin de dahil olacaklarını söyledi.

Öte yandan açıklamaların yapıldığı konferansın düzenleyicisi olan True Global Ventures şirketi de Animoca Brands’e yaptıkları yatırımın 38 milyon dolara ulaştığını duyurdu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl