Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dünya Bankası Başkanı: Herkes, Blockchain teknolojisinden heyecan duyuyor

Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, CNBC ile gerçekleştirilen bir röportaj sırasında, herkesin Blockchain teknolojisinden heyecan duyduğunu söyledi. Yong Kim, Blockchain teknolojisini överken Bitcoin gibi dijital para birimleri hakkında ise çeşitli risklerin olduğuna dikkat çekti.   Dijital paraları Alibaba’nın ödeme sistemiyle karşılaştırdı Dijital para birimlerini Alibaba’nın ödeme sistemiyle karşılaştıran Kim, “Alibaba ağının bir parçası olan herhangi birine 160.000$ aktarmak kredibiliteyi hızlı bir şekilde değerlendirebildikleri için üç saniyeyi alıyor, üç saniye…” dedi. Dünya Bankası, gelişmemiş veya gelişmekte olan ülkelere fon sağlamak için...

Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim, CNBC ile gerçekleştirilen bir röportaj sırasında, herkesin Blockchain teknolojisinden heyecan duyduğunu söyledi.

Yong Kim, Blockchain teknolojisini överken Bitcoin gibi dijital para birimleri hakkında ise çeşitli risklerin olduğuna dikkat çekti.

 

Dijital paraları Alibaba’nın ödeme sistemiyle karşılaştırdı

Dijital para birimlerini Alibaba’nın ödeme sistemiyle karşılaştıran Kim, “Alibaba ağının bir parçası olan herhangi birine 160.000$ aktarmak kredibiliteyi hızlı bir şekilde değerlendirebildikleri için üç saniyeyi alıyor, üç saniye…” dedi.

Dünya Bankası, gelişmemiş veya gelişmekte olan ülkelere fon sağlamak için kredi veren bir kurum. Bir süredir özellikle finansal şeffaflık alanında Blockchain’in teknolojik çözümleriyle ilgileniyorlar.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl