Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Dünyanın en büyük şirketi Apple, kripto para deneyimi olan yönetici arıyor

apple

2.12 trilyon dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük şirketi olan Apple, kripto para deneyimi bulunan bir yönetici arıyor.

Şirket, bugün yayınlanan iş ilanında alternatif ödemeler ortaklık programına liderlik etmesi için kripto para sektöründe tecrübe sahibi bir İş Geliştirme Müdürü aradığını duyurdu.

İlanda, adaylardan beş yıl veya daha uzun bir süre dijital cüzdanlar, şimdi al sonra öde, hızlı ödemeler, kripto para vb. alanlarda deneyim sahibi olması istendi.

Apple, bugüne kadar kripto para sektörüne mesafeli durdu. Bununla birlikte son dönemde borsalar, Apple Pay ile entegre edilmeye başlandı. Geçen ay, ABD merkezli kripto para borsası Gemini, kullanıcıların artık Apple Pay ve Google Pay’i kullanarak kripto para satın alabileceğini duyurmuştu.

Geçtiğimiz aylarda, Apple’ın kripto para sektörüne katılımına dair çeşitli teoriler ortaya atılmıştı. Şubat ayında, yatırım bankacılığı devi RBC, Apple’ın kripto para sektörüne girerek Tesla’nın izinden gitmesi gerektiğini yazmıştı. RBC analisti Mitch Stevens’a göre, iPhone üreticisi, Apple Wallet’ı bir kripto para alım satım platformuna dönüştürürse önemli bir büyüme elde edebilecekti. Stevens, şirketin buradan sınırlı Ar-Ge yatırımıyla 40 milyar doların üzerinde gelir elde edebileceğini hesaplamıştı.

Square ve PayPal gibi şirketlerin, kripto para alanına dahil olduğu göz önüne alındığında Apple’dan da böyle bir hamlenin gelmesi, uzak ihtimal değil gibi görünüyor.

Son olarak geçen ay Coinbase’in Visa debit kartına Apple Pay desteği geleceği yazılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl