Dünyanın ilk ‘Bitcoin Tower’ı inşa edilecek

Dubai merkezli bir geliştirici tarafından yeni bir proje duyuruldu. Yapılan duyuruya göre, dünyanın ilk Bitcoin (BTC) kulesi inşa edilecek. Dijital varlıkların ve kripto paraların önemini ortaya koymayı amaçlayan projenin 24 Mayıs'ta Dubai'de yapılacak olan COP28 toplantısında tanıtılması planlanıyor.

Bitcoin’in dünya çapında popülerlik kazanırken son zamanlarda BAE de kripto paralar için hevesli bir destekçi olarak ortaya çıktı. Bitcoin’in değerini kutlamaya yönelik en son girişimlerden birinde Dubai merkezli bir geliştirici Bitcoin şeklinde yeni bir otel inşa etme planını açıkladı. Otelin 40 kat yüksekliğinde gerçek bir Bitcoin kulesi olacağı söylendi.

AB merkezli halkla ilişkiler firması EINpresswire tarafından 21 Mayıs’ta yayımlanan bir habere göre, Bitcoin tarzında şekillenecek olan yeni otel zincirinin sadece blok zinciri ve yapay zeka gibi en son teknolojileri benimsemekle kalmayıp aynı zamanda maddi sürdürülebilirlik ile sıfır CO2 kullanımına da güçlü bir vurgu yapacağı söyleniyor.

Konaklama bedeli faiziyle geri ödenecek

Otel zincirinin sahiplerine özel avantajlar sağlayan NFT’lerin kullanımı yoluyla misafirlerini ödüllendirmek için farklı bir yöntemi duyurduğu da öğrenildi. Buna ek olarak, konaklama ücreti bir tür kripto stake etme olarak değerlendirilecek ve konukların kullanabileceği bir yıllık yüzde getiri (APY) oluşturacak. Projenin geliştiricisi Salvatore Leggiero, bu oteli konuklarına ödemelerini faiziyle birlikte geri ödeyen ilk otel olarak tanımlıyor.

Leggiero açıklamasında, “Ödediğiniz parayı artı faiziyle birlikte size geri veren ilk otel olacak. Her büyük proje bir fikirden doğar, zihinde gelişir ve Leonardo da Vinci’nin geleceğin makinelerini hayal ederken yaptığı gibi kâğıt üzerinde şekillenir.” dedi.

Böylesine cazip bir teklif, misafirler için unutulmaz bir deneyim vadederken, kripto paraların potansiyel finansal faydalarından da yararlanmayı sağlıyor.

‘Bitcoin Tower’ nasıl bir yapı olacak?

Bitcoin Tower, Dubai’nin Bitcoin’e olan saygısını temsil eden, gizemli kurucusu Satoshi Nakamoto’nun değerlerini somutlaştıran ve dikkat çekici bir manzara olması beklenen 40 katlı bir gökdelenden oluşuyor. Leggiero kuleyi, sanal ve somut mülkler arasında bir kanal görevi görerek gayrimenkul sektöründe dönüştürücü bir güç olarak kavramsallaştırıyor.

Geliştirici konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Önerdiğim şey, dijital ve fiziksel gayrimenkuller arasında bir köprü oluşturan bir gayrimenkul devrimi. Bitcoin Tower bu devrime katılmak isteyen herkes için bir başlangıç noktası olacak.” ifadelerini kullandı.

Son olarak dünyanın her köşesinden sanatçıları, mimarları, yaratıcıları ve kripto meraklılarını davet eden ve aynı zamanda Metaverse Investments’ın CEO’su olarak görev yapan Leggiero, farklı geçmişlere sahip bireyleri bu çığır açan çabaya katılmaya çağırdı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl