Dusk Coin nedir? Dusk Network yorumları geleceği ve projesi

dusk coin nedir

Şirketlerin operasyonları düzene sokmak ve yeni iş modellerinin gelişimini sağlamak için finansal uygulamalar üreten, gizlilik odaklı bir proje olarak hayata geçen Dusk Network, son dönemdeki fiyat artışıyla popüler oldu. Yatırımcılar Dusk Network’e ait bilgileri merak ediyor. Peki DUSK Coin nedir?

Kurucusu ve kuruluş yılı: Emanuele Francioni / 2018
Blok zinciri: Ethereum ve Binance Smart Chain
Toplam arzı: 500 milyon
Dolaşımdaki arzı: 421 milyon
Piyasa değeri: 143 milyon dolar (13 Şubat 2024)
En düşük fiyat: 0.01106 dolar
En yüksek fiyat: 0.4288 dolar
Projenin amacı: Gizlilik odaklı bir proje olan Dusk Network, güvenlik ve küresel düzenlemelere ve yerel mevzuata uygunluk için tasarlanmıştır. Sıfır bilgi kriptografisini ve gelişmiş şifreleme yöntemlerini kullanarak, işletmelerin GDPR ve finansal piyasa direktiflerine uymasını ve küresel alternatif finansmana güvenli bir şekilde katılmalarını sağlıyor.
Kullanım alanları: Blok zinciri teknolojisi

DUSK Coin nedir?

DUSK Coin, Emanuele Francioni tarafından 2018’de kurulan ve merkezi Hollanda’nın Amsterdam kentinde bulunan Dusk Network’ün native kripto para birimidir. Ethereum ve Binance Smart Chain blok zincirlerinde faaliyet gösterir ve toplam 500 milyon arza sahiptir.

Dusk Network, gizlilik odaklı bir projedir ve sıfır bilgi kriptografisi ile gelişmiş şifreleme yöntemlerini kullanarak işletmelerin GDPR ve finansal piyasa direktiflerine uyumunu sağlamayı amaçlar.

Dusk Network (DUSK Coin) projesi nedir?

Emanuele Francioni tarafından 2018’de kurulan ve merkezi Hollanda’nın Amsterdam kentinde bulunan Dusk Network, kendisini sıfır bilgi kanıtları ve yeni özel PoS lideri çıkarma tabanlı fikir birliği protokolü ile desteklenen programlanabilir ve gizli menkul kıymetler için bir blok zinciri olarak tanımlıyor.

Ethereum ve Binance Smart Chain blok zinciri üzerinde faaliyet gösteren Dusk Network, finansal uygulamalar için bir gizlilik blok zinciridir. Gizli Güvenlik Sözleşmesi (XSC) standardına güç veren ve yerel gizli akıllı sözleşmeleri destekleyen bir Layer 1 (Katman 1) yapısı vardır.

Dusk Network, finansal piyasaların gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Tasarımının merkezinde ölçeklenebilir bir kamu altyapısı, işlemlerin doğrudan sonuçlandırılması ve katı veri gizliliği yer alır.

Dusk Network (DUSK Coin) nasıl çalışır?

  • Doğrudan yerleşim kesinliği: Dağıtılmış bir Finansal Piyasa Altyapısı (dFMI), işlemlerin net ve nihai çözümünü sağlamalıdır. On Dusk Network işlemleri hızlıdır, tamamlanması birkaç saniye sürer ve anında zincir üzerinde kesinliğe ulaşır.
  • Gizlilik: Dusk Network, tam kullanıcı gizliliği sağlar ve merkeziyetsiz uygulamaların ve üçüncü tarafların, veri gizliliği sunarken katı uyumluluk gereksinimlerine uymasını sağlar. Bu, zincir üzerinde iş süreçlerini gerçekleştirme yeteneğini artırarak önemli maliyet düşüşüne yol açar.
  • Herkese Açık: Kullanıcıların Dusk Network blok zincirini kullanmak için güvenilir bir yetkilinin onayına ihtiyacı yoktur. Ayrıca, katılmak için yalnızca minimum işlem gücü ve mütevazı BT kaynakları. DUSK belirtecine sahip olan tüm kullanıcılar fikir birliğine katılabilir.

Dusk Network geleceği?

Dusk Network, Phoenix adlı bir işlem modelinin kullanılmasıyla hem işlemlere hem de akıllı sözleşmelere gizlilik ve anonimlik getirmeye odaklanıyor. Ek olarak, Dusk Network’te dağıtılan token’lar, Phoenix’e dayalı, özellikle güvenlik belirteçleri için modellenmiş, gizliliği koruyan hibrit bir model olan Zedger’in üzerine inşa edilebilir.

‘Ayrılmış Bizans Anlaşması’ (SBA) konsensüs mekanizması ağın güvenliğini sağlar. Dusk Network ekibine göre, SBA, kriptografik sıralama, gizli zaman kilitli işlemler (özel hisse miktarları) ve bir itibar modülü gibi mevcut fikirleri birleştirdiği için temeldeki Hisse Kanıtı (PoS) mekanizması üzerinde bir gelişmedir. Bu şekilde dürüst düğümleri seçme şansını artırmak ve ademi merkeziyetçiliği daha da teşvik ediliyor.

DUSK token’ları ise işlemleri ve atomik takasları başlatmak veya akıllı sözleşmelerin dağıtımı için bir yardımcı program token’ı olarak kullanılabilir. DUSK, fikir birliğine katılmak için de stoklanabilir ve DUSK cinsinden değer alışverişi için bir araç olarak hizmet eder. Gelecekte ekip, DUSK’ı bir zincir üstü yönetişim sistemine ekleyerek kullanım durumlarını genişletmeyi planlıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl