dYdX, tüm piyasalarda komisyonsuz işlem sunmaya başladı

Haziran ayında Ethereum'dan Cosmos tabanlı blok zincirine geçme kararı alan merkezi olmayan kripto türev borsası dYdX, kullanıcılarına ücretsiz işlem olanağı sunmaya başladı. Yapılan açıklamada, tüm piyasalarda aylık 100 bin dolardan daha aşağıda değerde yapılan trade'lerin ücretsiz olacağı, bu miktarın üzerinde işlem yapan profesyonel kullanıcılardan ise ücret alınmaya devam edeceği belirtildi.

Merkeziyetsiz kripto para borsalarının en büyüklerinden olan dYdX, ücretsiz işlem uygulamasını sunmaya başladı. Borsanın resmi sitesinden yapılan paylaşımda, işlem ücretlerinin ortalama kullanıcılar için yarattığı yüke değinildi ve bu yükün artık ortadan kaldırıldığı belirtildi.

Aylık 100 bin doların üzerinde hacim yakalayan profesyonel trader’lardan işlem ücretleri alınmaya devam edileceği de belirtilen açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Evet anlıyoruz. İşlem ücretleri büyük bir yük. Ve biz artık tüm kullanıcılarımıza gerçekten ücretsiz trade fırsatı sunmaktan dolayı heyecanlıyız. dYdX olarak biz işlerimizi farklı şekilde yapıyoruz. Gizli zam yapmak, pahalı stake koşulları ya da yanıltıcı yönlendirmeler bizde yok. Bizimle her zaman, kripto varlıklarınızın kontrolü tamamen sizin elinizde olacak şekilde işlem yapabilirsiniz. Profesyonel yatırımcılar yerine, ortalama kullanıcılarımıza ücretsiz işlem sunmayı tercih ettik. 100 bin doların üzerinde hacme ulaşan işlemlerden, az da olsa işlem ücreti alınmaya devam edecektir”

Açıklamada ayrıca müşteri mutluluğunun borsa için de ileride büyümeyi tetikleyeceğinin düşünüldüğü kaydedildi.,

Bugüne kadar toplamda 90 milyon dolara yakın yatırım alan dYdX’in destekçileri arasında web3 yatırımlarıyla bilinen Andreessen Horowitz, Paradigm ve Polychain gibi dev şirketler de bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl