eBay, Bitcoin’i kabul etmeyi “ciddi şekilde” düşünüyor

39 milyar Dolar’lık bir e-ticaret platformu olan eBay, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kendi platformlarına entegre etmeyi ciddi şekilde düşünüyor. eBay’in üst düzey yöneticilerinden Scott Cutler, Yahoo Finance ile yapılan bir röportajda, Bitcoin’i “ciddi anlamda” düşünüyor olduklarını söyledi. Bitcoin’in gücü Geçtiğimiz 12 ay boyunca Overstock’un hisse senedi fiyatı, şirketin Bitcoin ve Blockchain girişimleri sayesinde yüzde 130’un üzerinde arttı. Japonya’dan GMO gibi bazı büyük holdingler, Bitcoin’in entegrasyonundan sonra hisselerinde hızlı bir artış yaşadı. Büyük ölçekli şirketler ve finansal hizmet sağlayacıları, katlanarak...

39 milyar Dolar’lık bir e-ticaret platformu olan eBay, Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kendi platformlarına entegre etmeyi ciddi şekilde düşünüyor.

eBay’in üst düzey yöneticilerinden Scott Cutler, Yahoo Finance ile yapılan bir röportajda, Bitcoin’i “ciddi anlamda” düşünüyor olduklarını söyledi.

Bitcoin’in gücü

Geçtiğimiz 12 ay boyunca Overstock’un hisse senedi fiyatı, şirketin Bitcoin ve Blockchain girişimleri sayesinde yüzde 130’un üzerinde arttı. Japonya’dan GMO gibi bazı büyük holdingler, Bitcoin’in entegrasyonundan sonra hisselerinde hızlı bir artış yaşadı.

Büyük ölçekli şirketler ve finansal hizmet sağlayacıları, katlanarak artan değeri ve genişleyen kullanıcı tabanından dolayı Bitcoin’i yok saymakta artık zorlanıyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri halihazırda 500 milyar Dolar’ı aşmış durumda. Goldman Sachs gibi bazı büyük bankalar, müşterileri adına Bitcoin ticareti yapma yönünde adımlar atmaya başladı.

Görünüşe bakılırsa eBay de dijital para birimlerine ilişkin iyimser bir yönelime sahip.

Yüksek işlem ücretleri sorunu

Bitcoin Fees’e göre şu an için en hızlı ve en ucuz şekilde gerçekleştirilecek bir işlem için 13$ ödeniyor. Bu, özellikle küçük ödemeler için önemli bir sorun teşkil ediyor. Zaten Steam de müşterilerinin yüksek ücretlere ilişkin şikayetlerinin artması sebebiyle Bitcoin ödemelerini geçici olarak askıya almıştı. Dünyada da Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul oranı, düşüşe geçti.

Ancak bu yüksek işlem ücretlerinin bir çözümü var: Lightning Network. Bu teknoloji Bitcoin ağında etkinleştirildiğinde eBay’in de Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi muhtemel olacak.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl