“Kripto para diye bir şey yok” diyen Galhau: Regülasyonlar gelmeli

Daha önce birçok kez regülasyon çağrısında bulunan hatta yaklaşık bir ay önce "Kripto para diye bir şey yoktur, onlar kripto varlık" diyen Fransa Merkez Bankası başkanı ve Avrupa Birliği Merkez Bankası yönetim kurulu üyesi Francois Villeroy de Galhau, katıldığı bir etkinlikte bir kez daha regülasyonların gelmesi gerektiğini belirtti ve "Bir an önce gelmeli ve adaptasyon sağlanmalı" dedi.

“Banque de France” başkanı ve Avrupa Birliği Merkez Bankası (ECB) yönetim kurulu üyesi Francois Villeroy de Galhau, bugün katıldığı bir etkinlikte kripto paralar konusuna da değindi.

“Regülasyonlar hızlıca gelmeli”

Fransa’daki startup ve işdünyasının biraraya geldiği Big2021 konferansında konuşan Villeroy de Galhau şu ifadeleri kullandı:

“Enflasyonun 1 yıl içinde %2’nin altına düşmesini bekliyoruz. Mart 2020’de bambaşka bir yöne gittik. Hiçbir kamu yöneticisi bu durumu tahmin edemezdi. Sağlık ve ekonominin mâli kriz getirdiği bilinmeyen yerleri keşfetmeye devam ediyoruz. Kripto varlıklar da bunlardan bir tanesi… Regülsyonların bir an önce gelmesi ve adaptasyonun sağlanması gerekli”

Kripto para değil, kripto varlık” demişti

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un gelecek sene için de merkez bankası başkanlığına aday gösterdiği Francois Villeroy de Galhau, Eylül ayında yaptığı bir konuşmada da “Kripto para diye bir şey yoktur. Onlar kripto varlıklar” demişti.

ECB yöneticisi ‘kripto varlıkları’ euroya bir tehdit olarak görüyor ve konuyla ilgili olarak sürekli regülasyon çağrısında bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl