EDU coin nedir? Open Campus, Binance’te yüzde 2000 yükseldi

Launchpad satışlarıyla bilinen Binance borsasının platformuna kattığı yeni proje Open Campus (EDU) için yapılan ön satışlar tamamlandı ve token genel satışa açıldı. Web3 eğitim protokolü olan token'da genel satışın ardından büyük yükseliş yaşandı.

EDU coin, open campus, binance launchpad

Bakiye kaydı 23 Nisan günü alınmaya başlayan ve bugün sona ererek genel satışa açılan Binance’in Launchpad ile başlattığı Open Campus (EDU), yatırımcıların da büyük ilgisini gördü. 28 Nisan günü TSİ 15’te listelenen EDU, işleme açılır açılmaz %2000’lik büyük bir yükseliş yaşadı.

Kullanıcılar ayrıca Binance borsasında EDU alım satımlarında TUSD paritesinde hiçbir işlem ücreti de ödemiyorlar.

EDU coin nedir? Küresel çapta alternatif eğitim sistemi

Topluluk tabanlı Web3 eğitim protokolü olan Open Campus Protocol, öğretmenlerin ya da içerik üreticilerinin, yarattıkları eğitici içerikleri tokenize edebilmesini, yani bir başka deyişle paraya çevirebilmesini sağlıyor. Buradaki amacın, öğretmenlerin topluma katkılarının daha fazla olmasını sağlamak ve dünya çapındaki öğrenciler için alternatif bir eğitim sistemi yaratmak olduğu belirtiliyor.

Bilindiği üzere 5 trilyon dolar değerden fazla olan ABD eğitim piyasasının en büyük oyuncularından biri olan TinyTap de, Open Campus Protocol’un ilk katılımcılarından… TinyTap’in büyüklüğü, hem Apple hem de Google Play’de çocuklar için vâr olan mobil uygulamalarda ilk 10 içinde olmasıyla rahatça anlaşılabilir. Program ABD’de 9 milyondan fazla aileye ulaşıyor ve 100 binden fazla içerik üretici bulunduruyor.

Hem DAO oylamasına katılma hem ödeme yapma…

Open Campus Protocol’ün kendi token’ı ise EDU olarak biliniyor. EDU token tutan kullanıcılar protokolün DAO tekliflerinde oy kullanabilmelerinin yanı sıra, protokolü benimseyen şirketlerin de ürün ve hizmetleri için ödeme yapıp alabiliyorlar.

Protokol katılımcıları da elde ettikleri hakları yine EDU ödemesi olarak alıyorlar.

Toplam arzı 1 milyar olan EDU’nun, dolaşımdaki arzı ise 28 Nisan günü itibarıyla 145 milyon civarında…

Binance

İşlem hacmiyle dünyanın en büyük kripto para borsası

En çok kullanılan kripto para borsasıdır. İşlem ücretlerinde rakiplerine kıyasla öneml avantajlara sahiptir. Hem ileri düzey hem de başlangıç seviyesindeki kullanıcılara hitap ediyor.

8.5/10

                                                                       Kaiko'nun derecelendirmesine göre

Hakkında

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl