Snowden, Bitcoin’deki düşüşü ele aldı: ‘Reset’ için beklenmedik fırsat

ABD'deki gizli devlet belgelerini ortaya çıkarmasıyla bilinen ve Rusya'dan da vatandaşlık alan eski casus ve aynı zamanda kripto para yatırımcısı Edward Snowden, son düşüşleri bir orman yangınına benzetti ve "Son düşüşler sektöre reset atılması için beklenmedik bir fırsat oluşturdu. Yanacak bir şey kalmadığında, ağaçlar yeniden çıkmaya başlar" dedi.

ABD Güvenlik Teşkilatı ve CIA’in eski ajanı Edward Snowden, kripto paralarda yaşanan son düşüşleri değerlendirdi. Çevrim içi olarak katıldığı TNW 2022 konferansında konuşan Snowden, kripto paralarda düşüş döneminde dolandırıcıların ortadan kaybolduğunu ve bunun olumlu olduğunu belirtti.

“Sadece uzun dönemciler kaldı”

Snowden ayrıca şu anda piyasada, ya kripto paraları işe yaradıkları alanlarda kullananların ya da uzun dönemli yatırımcıların kaldığını belirtti:

“Şu anda piyasada kalanlar, kripto paraları işlevsel olarak gerçekten kullananlar ya da uzun vadeli yatırımcılar. Bitcoin her zaman işlevselliğini koruyor. 69 bin dolar da, 6 dolar olsa da böyle ama herkes Ay’a gitmekten, zengin olmaktan bahsediyor. Kimse bu kripto paraları kullanmazsa, bu nasıl olacak. Birçoğu hala çok iyi çalışıyor. Her sene daha iyi oluyorlar.”

“Dijital paraların merkezileşmesinin önüne geçilmeli”

Rusya’da hayatına devam eden Snowden ayrıca paranın merkezileşmesi ve Facebook gibi şirketlerin de yarattığı tehlikeye değindi:

“Kâr yerine daha çok amaca odaklanan o ruha geri dönmeliyiz. Örnek olarak Mark Zuckerberg, tek başına küresel ve sosyal bir ağ oluşturamaz. İnsanlara, bu alana katılım sağlamadıkları sürece bu platformların da büyüyemeyeceklerini anlatmamız gerekiyor.”

“Yangın bittikten sonra yeniden başlar”

Kripto paralardaki son düşüşleri de değerlendiren Snowden şu ifadeleri kullandı:

“Aslında son düşüşler sektöre reset atılması için beklenmedik bir fırsat oluşturdu. Her proje belli bir seviyede, bazı şeyleri feda edebilmeyi gerektirir. Bunu bir orman yangını gibi düşünmek lazım. Yanacak bir şey kalmadığında, ağaçlar yeniden çıkmaya başlar”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl