Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Efsane yatırımcı Mobius: Kripto paralara daha fazla para girdisi lazım

Efsane yatırımcılardan ünlü ekonomist Mark Mobius, kripto para endüstrisine daha çok paranın girmesi gerektiğini söyledi. İnsanların bu varlıkların gelecekte daha fazla değerleneceğine inanması gerektiğini belirten Mobius ayrıca, "FED enflasyonu bitirmek için önlem aldığında ilk darbe yiyecek sektör kripto olur" dedi.

Varlık yönetim firması Mobius Capital Partners’ın kurucu ortağı olan Mark Mobius, kripto paraların ilgi çekmeye devam etmesi için piyasaya daha fazla para girmesi gerektiğini söyledi. İnsanların bu sektöre güvenmesi için, gelecekte daha fazla değere ulaşacağına inanması gerektiğini belirten Mobius, bu anlamda riskin de altını çizdi.

“Daha fazla girdi olmalı”

Daha fazla insanın piyasaya girmesinin şart olduğunu belirten Mobius şunları söyledi:

“Kripto paraların değerlerini korumları için piyasaya daha fazla girdi lazım. Başka deyişle, gelecekte bu varlıkların daha da değerleneceğine inanan daha fazla insan yatırım yapmalı. Hisse senetlerinde de aynı şey geçerlidir ancak kripto paralar, yatırım yapacak paranızın kalmaması anlamında daha risklidir. Bu duruma daha açıktır”

“Yardım paketi paraları kriptoya yattı”

Devletlerin koronavirüs pandemisinin etkilerini azaltmak için aldığı önlemlerin ve ödenen yardım paketlerinin kripto paralara yaradığını belirten efsane yatırımcı şunları söyledi:

“Kripto paralarda inanılmaz fiyat ve değer artışları oldu. Çünkü insanlar ellerindeki parayı değil, ekstra gelen, fazladan gelen paraları da bu sektöre yatırdılar. Pandeminin etkilerini azaltmak için devletlerin verdiği destek çeklerini bazıları hisse senetlerine, bazıları kumar oyunlarına, bazıları da kripto paralara yatırdılar. Bu çeklerin enflasyona da etkisi oldu. Artmasını sağladılar.”

“Gençlerin psikolojisi çok fazla etkilenecek”

FED’in enflasyonu düşürmek için açıklayacağı önlem paketinin kripto paralara ciddi şekilde olumsuz etkisinin olacağını düşündüğünü belirten Mobius, şu yorumu yaptı:

“FED enflasyonu azaltmaya çalıştığı zaman burada ilk etkilenen kripto para endüstrisi olacak. Bunun ekonomik etkilerinin yanında psikolojik etkileri de olacak. En çok yaşı genç olanların etkileneceğini düşünüyorum”

Mobius ayrıca altının da iyi bir güvenli liman olduğunu ve enflasyonla birlikte değer kazanacağını düşündüğünü söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Emre Cenk Cevapla

    Fed in enflasyona falan çare bulduğu yok tarih tekerrür ediyor olan bu… Salgın hastalıklar ve sınırsız para basımıyla ancak küresel bir krize neden olunabilir. Bu da arzı sınırlı varlıkları her halükarda cazip kılacaktır.