tipobet

İlk 30’daydı: Yaz aylarında piyasayı sallayan kripto para iki ayda %90 düştü

Özellikle Haziran ve Temmuz ayları arasında çarpıcı bir şekilde yükselen ve 2019'da yüzde 13,000 büyüyen EGT, iki aydan daha kısa bir sürede yüzde 90 düştü.

Kendini, “Dünyanın ilk HTML5 Blockchain motoru ve platformu” olarak tanımlayan Egretia’nın token’ı EGT, yaz aylarında piyasayı adeta kasıp kavurdu.

Geçtiğimiz sene piyasaya sürülen token, 2019 yılında %13,000’lik çarpıcı bir yükseliş göstermiş, 13 Temmuz itibari ile 0,092 doları görmüştü. Dahası, yaklaşık 390 milyon dolarlık bir piyasa kapitalizasyonuna ulaşan EGT, en büyük ilk 30 kripto para arasında yer almıştı.

Piyasa düşerken yükselen EGT, 14 Temmuz’da en büyük 31. kripto paraydı. Şimdi, 90. sırada.

Ancak bu duraksız yükselişin inişi çok sert oldu. Yaz boyunca dikkatleri üzerine toplayan EGT, 13 Temmuz’daki tarihi zirvesinden sonra istikrarlı ve dramatik bir biçimde değer kaybetti. Yaklaşık olarak iki aydır sürekli düşen token, bugün 0,009 doları gördü. Bu, zirveden bu yana yüzde 90’lık bir gerileme anlamına geliyor.

EGT, başta OKEx, Huobi Global, KuCoin ve CoinEx olmak üzere önde gelen kripto para borsalarında listeleniyor. Son veriler, EGT’nin yüzde 40 oranla en çok OKEx’te işlem gördüğünü, OKEx’i yüzde 25 ile Huobi Global’in takip ettiğini gösteriyor.

Sadece son birkaç haftada yüzde 82 düşen EGT’deki bu sert hareketin nedenine dair net bir bilgi yok.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun