Ekonomist Jim Cramer’dan Ethereum yorumu: Daha çok alıyorum

CNBC programcısı ve The Street adlı haber sitesinin kurucularından ekonomist Jim Cramer, Bitcoin yerine bu dönemde Ethereum'u tercih ettiğini söyledi. Cramer, bunun sebebi olarak yine Çin yönetimini işaret etti.

jim-cramer

Hafta başında CNBC’deki porogramında, Bitcoin‘lerinin çoğunu sattığını ve artık onlara ihtiyacının kalmadığını söyleyen Jim Cramer, bu kez de The Street’e konuştu.

“Çin açıkça Bitcoin’i sevmediğini gösteriyor”

Çin yönetiminin çok sert tavırlar aldığını ve bir kararın arkasından giderken taviz vermediğini belirten Cramer, daha önceki Bitcoin yorumunun arkasında durduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

“Çin Bitcoin’e darbe vurmak istiyor. Bunu anlayabiliyorum. Kendilerinin olmadığı bir durumdan ABD’li milyonerler çıkmasını istemiyor. Alternatif bir para birimi istemiyorlar. Eğer, madencilere karşı operasyonlarını durdursalardı, korkmazdım. Açıkça, Bitcoin’i sevmediklerini söylüyorlar. Ben de onların yumruklarından kaçıyorum”

“Daha çok Ethereum alıyorum”

Çin’deki kapatma operasyonlarının merkezinde Bitcoin’in olduğunu belirten Cramer, Ethereum almaya başladığını belirtti:

“Çin’deki meselede Bitcoin daha önde ve daha merkezde. Şu anda Çin hükumetinin yasakladığı bir yerde olmak istemiyorum. Onun tersine gidebilirim. Çin’in zaten hamlelerinden hoşnut değildim. Bunlara iyimser bakmak doğru olmaz. Daha çok Ethereum almaya başladım. Çin’in bu yumruklarından Ethereum’un kaçabileceğini düşünüyorum. Bitcoin daha da fazla düşseydi ve Çin bu politikasını değiştirseydi o zaman da Bitcoin için olumlu konuşurdum ama durum böyle değil”

Cramer, Çin’in Bitcoin karşıtı politikaları ve ABD’deki fidye saldırılarından ötürü de Bitcoin’in yükseleceğini sanmadığını söylemişti. CNBC’nin bir başka yayınına katılan New York Borsası eski başkanı Thomas Farley ise, Cramer’in ne demek istediğini anlamadığını, Bitcoin’in Çin’e bağlı olmayan küresel bir para olduğunu belirterek, uzun vadede yükseliş beklentisinin devam ettiğini aktarmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl