Elektronik devi Samsung, Decentraland’de mağaza açtı

Kripto paralar konusunda Ledger entegrasyonundan cüzdan uygulamasına, CBDC testlerinden NFT özellikli televizyon üretimine kadar birçok yeniliğe yelken açan dünyaca ünlü elektronik devi Samsung, metaverse'de de dükkan açtı! Şirket, New York'ta bulunan ve adını, bulunduğu sokaktan alan 837 adlı mağazasını Decentraland'de de açtı. Haberin ardından MANA'da da %15'lik artış oldu.

Samsung’un ABD kolu olan Samsung Electronics America, ünlü sanal gerçeklik platformu Decentraland’de dükkan açtı. Şirketin, New York Manhattan’da bulunan ve sadece elektronik değil, sanat ve sporla ilgili de birçok ürünün bulunduğu 837 mağazası Decentraland’de kısıtlı bir süre için açıldı.

Samsung’un, “NewYork’taki teknoloji ve kültür merkezimiz” diye nitelendirdiği dükkanın sanal versiyonu olan “Samsung 837X” adlı mağaza, bugün TSİ 16.30’da, özel bir etkinlikle müşterileri kabul etmeye başladı.

Samsung’dan konuyla ilgili ABD medyasına verilen kısa demeçte, “Bu Decentraland üzerindeki en büyük marka arazi satın alımlarından bir tanesi… Samsung 837X mağazası ‘Bağlantı Tiyatrosu’ ve ‘Sürdürülebilirlik Ormanı’ ile dijital maceralar sunacak, aynı zamanda ‘Özelleştirme Sahnesi’yle de müzikli kutlama yapılacak” denildi.

Cardano’yla ağaç dikmişlerdi

Bağlantı Tiyatrosu 8 Ocak’a kadar sürecek olan Tüketici Elektroniği Şovu’nda, Samsung’un haberlerini sergileyecek. Sürdürülebilirlik Ormanı ise, konukların milyonlarca dijital ağaç aracılığıyla müthiş bir deneyim yaşamalarını sağlayacak. Bu anlamda doğaya verdiği önemi de gösteren şirket, gerçek hayatta da yeşilin önemini diktiği ağaçlarla kanıtlıyor. Samsung, 20212in ilk çeyreğinde Madagaskar’da Cardano tabanlı bir iklim restorasyon platformu olan Veritree ile ortaklaşa 2 milyon ağaç dikiminde bulunmuştu.

Veritree, kullanıcıların sınırlı sayıda ağaç dikebilmek için 15 ADA token’ı bağışlayabildiği bir “Cardano Ormanı”na sahip…

837X mağazasındaki Özelleştirme Sahnesi’nde de, konuklar fiziksel Samsung 837 mağazasında DJ Gamma Vibes tarafından düzenlenen canlı dans partisini takip edebilecekler.

Konuklar çeşitli yarışmalarla da NFT rozetleri ve sınırlı sayıda üretilen 3 sanal kıyafeti kazanma şansı elde edecekler.

Hatırlanacağı üzere Samsung bu hafta başında da, 3 adet NFT özellikli televizyon üreteceğini de açıklamıştı.

Samsung’un açıklamasından sonra ise Decentraland’in kendi token’ı olan MANA’da da düşüş piyasasına rağmen %15’lik bir artış oldu. MANA, haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 3.40 dolardan işlem görüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl