Elektronik devi Samsung, NFT özellikli 3 televizyon çıkarıyor

Güney Kore'nin dünyaca ünlü eketronik devi Samsung, 2022 yılında satışa çıkaracağı NFT alım-satımının yapılabileceği özelliklere sahip 3 televizyonun tanıtımını yaptı. Kullanıcılar, yeni tip televizyonlarda bağlanacaklar platformla çeşitli pazaryerlerindeki NFT'leri görüntüleyip satın alabilecekler.

Dünyanın çokuluslu dev şirketleri de artık kripto para, metaverse ve NFT endüstrilerine dahil olmaya başladı. Güney Kore’nin tüm dünyaya üretim yapan dev şirketi Samsung da, çıkardığı 3 yeni televizyon modeliyle bu trene binen şirketlerden oldu.

Şirket, bugün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla, NFT ticaretinin yapılabileceği 3 yeni televizyon modelini tanıttı. Üç yeni TV modeli olan “MICRO LED, Neo QLED ve The Frame” aracılığıyla kullanıcılar, dijital sanat eserlerini keşfedip satın almak ve takas etmek için bir platforma sahip olacaklar.

Samsung’dan yapılan açıklamada, “Bu uygulama, MICRO LED, Neo QLED ve The Frame aracılığıyla dijital sanat eserlerini keşfetmek, satın almak ve takas etmek için entegre bir platforma sahiptir.” denildi.

CBDC ve Ledger hamlesi gelmişti

Samsung son dönemde dijital paralar konusunda da ciddi atılımlar ve geliştirmeler yaptı. Güney Kore merkezli dünya devi elektronik şirketi, Ağustos ayında merkez bankası dijital parasının test edileceği pilot programa dahil olmuştu.

Samsung ayrıca, akıllı telefonlarında bulunan kripto para cüzdanını, donanım cüzdan markası Ledger ile de Mayıs ayında entegre etmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl