Elon Musk, 5 milyar dolarlık hisse sattı: 2016’dan beri ilk kez

Geçtiğimiz günlerde Twitter'dan bir anket yayımlayan ve takipçilerine elindeki Tesla hisselerinin yüzde 10'unu satıp satmamayı soran Tesla CEO'su Elon Musk, yaklaşık 5 milyar dolarlık hisse satışı gerçekleştirdi.

Tesla CEO’su Elon Musk, dün akşam saatlerinde yayımlanan belgelere göre, yaklaşık 5 milyar dolarlık Tesla hissesi sattı. 2016’dan beri ilk kez Tesla hissesi satan Musk’ın elinde bu satıştan sonra 166 milyon hisse kaldı.

Söz konusu satışlar, bu hafta pazartesi, salı ve çarşamba günleri gerçekleştirildi. Çok sayıda işlemde, toplamda 4.5 milyon hisse satıldı.

Musk’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na gönderdiği açıklamada, satışın hisse senetleri opsiyon işlemlerinden doğan vergi yükümlülüklerini karşılamak için yapıldığı kaydedildi.

Tesla CEO’su, geçtiğimiz günlerde Twitter’dan 60 milyonu aşkın takipçisi için bir anket yayımlamış ve elindeki Tesla hisselerinin yüzde 10’unu satıp satmamayı sormuştu. 3.5 milyondan fazla oy kullanılırken yüzde 57.9’luk kesim, satmasını istemişti. Musk, anketin sonucu ne çıkarsa çıksın uyacağını ifade etmişti.

Twitter anketinin ardından Tesla’nın hisseleri, yüzde 15’ten fazla değer kaybetmişti.

Musk, 280 milyar doların üzerinde olduğu tahmin edilen kişisel servetiyle dünyanın en zengin insanı. Başarılı girişimci, diğer yatırımlarının yanı sıra elinde bir miktar Bitcoin, Ether ve Dogecoin olduğunu açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl